bezpieczeństwo

Czy słyszałeś o trojgu dzieciach zabitych w domu ? Doniesiono, że w dniu 26 czerwca 2019 r. Pożar domu zabił 11-letniego chłopca i dwie siostry w wieku około pięciu lat.

Właściwie była pomoc. Troje dzieci zostało przewiezionych do szpitala. Jednak ich życia nie udało się uratować.

To rzeczywiście zła wiadomość. Wiele osób jest smutnych z powodu tych wiadomości. Jest to jednak ostrzeżenie dla wszystkich naraz. Muszą być ostrożni. Należy unikać pożaru domu.

Co powinieneś zrobić? Istnieją co najmniej trzy proste sposoby implementacji

Najpierw zainstaluj czujnik dymu. Gdy dom zostanie spalony, można przynajmniej uratować życie. Ludzie w domu mogą wyjść z domu bezpośrednio. Po zainstalowaniu czujki dymu rozlega się dźwięk, który powoduje, że się spieszą i wychodzą z domu.

Gdy alarm jest włączony, możesz także spróbować sprawdzić, skąd pochodzi dym. Kiedy jest jeszcze szansa, możesz spróbować odłożyć ogień.

Po drugie, nigdy nie ładuj telefonu na łóżku. Gdy często kładziesz naładowany telefon i kładziesz go na łóżku, nie rób tego więcej. Ładowanie telefonu na łóżku może spowodować pożar. Wynika to z faktu, że telefon wytwarza ciepło. A ciepło może spowodować pożar, gdy telefon leży na łóżku.

Na koniec upewnij się, że kupujesz urządzenia elektroniczne, które zostały zatwierdzone przez Australian Safety Standard. Możesz kupić elektronikę przez Internet. Lepiej jednak zapytać obsługę klienta, czy elektronika została certyfikowana, czy nie.

W rzeczywistości, jeśli kupisz elektronikę w hurtowniach elektrycznych, nie powinieneś o to wątpić. Nie sprzedano tam niecertyfikowanych urządzeń elektronicznych.

Łatwo jest więc uniknąć pożaru domu, prawda?