blaszany garaż

Od jakiegoś czasu garaże blaszane stały się popularne, a sami producenci przeżywają ponowny rozkwit finansowy. Największy wzrost sprzedaży, jak i samo zapotrzebowanie na nie notuje się w okresie jesienno-zimowym, bowiem te pory roku nie należą w Polsce do najprzyjemniejszych, a dodatkowe zadaszenia na zewnątrz się przydaje. Jednak coraz częściej to właśnie okres wakacyjny sprawia, że właściciele działek zaczynają myśleć o własnym garażu, który uchroniłby ich samochód przed szkodliwymi promieniami UV i wysoką temperaturą. Dlaczego garaże są tak popularne? Ponieważ są one łatwe w montażu, nie wiążą się z dużą ilością spraw urzędowych, a ponadto są dużo tańsze od ich drewnianych i murowanych odpowiedników.

Uniwersalność garażu blaszanego

Sam obiekt postawiony na podwórku może pełnić niezliczoną ilość funkcji. Tak naprawdę sam użytkownik stwierdza, do czego najbardziej przyda mu się blaszak. Po pewnym czasie staje się on niezastąpionym obiektem na podwórku, w którym uwidaczniają się same zalety. Poniżej kilka najbardziej popularnych przykładów zastosowania garażu blaszanego:

1. Garaż na samochód

To bez wątpienia najbardziej popularny sposób użytkowania garażu. Przydaje się on szczególnie wtedy, gdy pojawia się kolejny samochód lub garaż nie został zaprojektowany w bryle domu, przez co, pojawia się problem z jego przechowywaniem. Blaszak to rozsądny wybór, gdyż jego montaż jest prosty i za rozsądne pieniądze.

2. Składzik na podwórkowe akcesoria

Z upływem czasu coraz więcej rzeczy pojawia się na terenie wokół domu. Klasyczny blaszak może posłużyć za przydomowy schowek lub pomieszczenia postawione “na chwilę”, stanowiące zaplecze budowy.

3. Miejsce na hobby

Można go wykorzystać równie do przechowywania akcesoriów sportowych, jak i do majsterkowania. Obiekt można bez problemu ocieplić lub już kupić ocieplony, dlatego różnice temperatur nie powinny być dla niego problemem.

Cechy garaży blaszanych

Garaż blaszany to dobry wybór z kilku względów. Przede wszystkim dużym plusem jest ich cena, są tanie, a dobrze spełniają swoją funkcję. Blacha, z której są wykonane, jest stabilna, więc nie należy się martwić o przedmioty znajdujące się w środku, jak np. samochód. Skutecznie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Co więcej, jest to wydatek, który nie nadszarpuje domowego budżetu, więc nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli brakuje zadaszonego miejsca na zewnątrz. Dużą zaletą jest także jego montaż i demontaż. Zazwyczaj są one dostarczane do zamawiającego jako “gotowce”, wykonane w całości. Pracownicy przywożą bryłę garażu i stawiają ją na wyznaczonym miejscu. Zakotwienie można bez problemu wykonać samodzielnie. Dzięki temu garaże blaszane są w pełni mobilne. Prosto można je zdemontować lub po prostu przestawić w inne miejsce. Nie wymaga to firmy budowlanej, a jedynie dwojga osób i niewielkiego nakładu pracy. Stawiając blaszaka, trzeba pamiętać o zgłoszeniu go w urzędzie, jednak i dokumentacja w tym przypadku jest ograniczona. Nie wymaga on klasycznego pozwolenia na budowę, a jedynie podlega zgłoszeniu. Należy pamiętać, że aby to zrobić stawiający musi być właścicielem działki. Dodatkowo obiekty wykonywane są na zamówienie, więc w całości odpowiadają one potrzebom użytkownika, zarówno pod kątem wielkości, jak i wyglądu.

Gdzie kupić garaż blaszany

Garaż blaszany najlepiej kupić bezpośrednio u producenta, jednym z nich jest firma Damari. Wybierając polską firmę, nie tylko wspierasz polską gospodarkę, ale także  możesz liczyć na niższe ceny, solidne wykonanie oraz gwaranację.