komin

Konserwacja komina jest niezbędna w przypadku domów z kominkiem. Gdy pogoda robi się zimna, a noce stają się dłuższe, ostatnią rzeczą, którą chcesz znaleźć, jest to, że Twój kominek jest zepsuty. Oto cztery sposoby na utrzymanie komina w świetnej formie.

Oczyść komin, aby uniknąć uruchomienia hotelu na szkodniki

Regularne czyszczenie komina eliminuje ptasie gniazda, pajęczyny i norę nietoperzy, a także zapobiega utrzymywaniu domu w kominie przez inne niesmaczne stworzenia. W okresach, gdy nie ma potrzeby pożaru, zwierzęta i owady lubią rozbijać obozowisko w odosobnieniu kominów. Zaplanowanie profesjonalnej obsługi komina zapewni, że Twój komin będzie wolny od zanieczyszczeń i szkodników.

Oddaj swój komin

Oprócz utrzymywania komina w czystości i wolnego od szkodników i gruzów, może być konieczne jego złagodzenie. W miarę starzenia się kominów często powstają wewnętrzne pęknięcia, które mogą prowadzić do ucieczki oparów do domu. Regularne serwisowanie komina może zapobiec takim sytuacjom.

Napraw pęknięcia i zepsuty mur

W miarę starzenia się i osiedlania domu komin może wymagać naprawy. Podczas regularnego czyszczenia poproś kominiarza, aby sprawdził, czy nie ma luźnych lub połamanych elementów murowych, które mogą wymagać naprawy.

Konserwacja poza sezonem

Jeśli nie planujesz używać komina przez jakiś czas, powiedzmy w ciepłe miesiące, a może przez dłuższy okres czasu, ponieważ zmieniłeś metodę ogrzewania na inną, nadal będzie trzeba ją utrzymywać i ewentualnie zamknąć. Zamykając komin, zamykasz go na elementy zewnętrzne, takie jak pogoda i szkodniki. Pamiętaj tylko, aby usunąć czapkę przez profesjonalistę, jeśli zdecydujesz się użyć komina w przyszłości.

Konserwacja komina powinna być priorytetem dla wszystkich domów z kominkiem. Regularne czyszczenie, kontrole i naprawy mogą zapewnić, że Twój kominek będzie bezpieczny, funkcjonalny i gotowy do ryku, gdy temperatura spadnie.