Już na etapie budowy domu, warto podjąć decyzję dotyczącą tego w jaki sposób będzie on ogrzewany. W dzisiejszych czasach istnieje wiele naprawdę interesujących metod ogrzewania. Warto zapoznać się z dostępnymi ofertami i postawić na najbardziej trafne rozwiązanie.
Gdzie kupować materiały na budowę domu?
Przed rozpoczęciem budowy domu, należy podjąć decyzję dotyczącą tego, gdzie kupić materiały budowlane. Aby nie przepłacić, należy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Istnieje naprawdę wiele interesujących opcji.
Przede warto zdecydować się na odwiedzenie większych hurtowni, składów i magazynów budowlanych. Jest tam bardzo duży wybór wszelkich materiałów, a ponad to można uzyskać bardzo atrakcyjne zniżki oraz możliwość dostawy zakupionych produktów do domu w bardzo krótkim czasie. Dzisiaj zakupy można wykonać, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy przejrzeć ofertę danego punktu sprzedaży i za pomocą kilku kliknięć wybrać zakupy.
Możliwości zakupu przez Internet są szczególnie doceniane przez osoby zamieszkujące małe miasteczka, które nie mają dostępy do większych sklepów.
Czym ogrzewać dom?
Wybór właściwego źródła ogrzewania domu ma bardzo duże znaczenie. Należy podjąć decyzję świadomie. Współcześnie rynek instalacji grzewczych, jest pełen najróżniejszych propozycji. Do jednych z najbardziej popularnych należą instalacje gazowe, piece zasilane na paliwa stałe (czyli drewno, węgiel lub koks), nowoczesne pompy ciepła, a także specjalne instalacje elektryczne.
Większość proponowanych rozwiązań opiera się na pracy kotła jednofunkcyjnego (wytwarzającego ciepło do instalacji ogrzewania centralnego) lub dwufunkcyjnego (wytwarzającego ciepło także na potrzeby ogrzewania wody).
Warto jednak pamiętać, że po 2020 roku wybrane ogrzewanie powinno służyć walce ze smogiem. Takie są założenia Unii Europejskiej. Dlatego w przypadku ręcznego zasilania ogrzewania paliwem należy pamiętać, że:
- poziom CO nie może przekroczyć 700 mg/m3 gazów,
- produkcja zanieczyszczeń gazowych nie może przekroczyć 30 mg/m3,
- pyłów powstających w trakcie palenia nie może być więcej niż 60 mg/m3.
W przypadku zasilania automatycznego:
- emisja CO nie może przekroczyć 500 mg/m3,
- zanieczyszczeń gazowych nie może być więcej niż 20 mg/m3,
- pyłów nie może być więcej niż 40 mg/m3.
Wybór urządzeń grzewczych, jest także zależny od tego ile jest miejsca w domu i gdzie można je zamontować. Zwykle dobrym miejscem na umieszczenie kotłów jest łazienka, kuchnia, czy różne pomieszczenia gospodarcze. Powinny one mieć przynajmniej 2,2 m wysokości oraz odpowiednią wentylację.
Obecnie dostępne jest naprawdę dużo różnych źródeł ciepła, na które można się zdecydować we własnym domu. Przed podjęciem decyzji, warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą. Nowoczesne sposoby ogrzewania domów, wcale nie muszą być takie drogie. Istnieje także wiele interesujących firm dofinansowania, dzięki którym każdy z pewnością będzie mógł wybrać idealną opcję.