rolety rzymskie RVS

Zasłony rzymskie RVS to wyjątkowy rodzaj osłon okiennych, który może dodać szyku każdemu wnętrzu. Są równie estetyczne, co wygodne w użyciu. Dowiedz się, jak są zbudowane i w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej.

Zasłony rzymskie – jakie mają zalety?

Zasłony rzymskie posiadają te same zalety, co klasyczne rolety materiałowePozwalają regulować poziom naświetlenia pomieszczenia, uchronić wnętrza przed nagrzewaniem, a także zachować prywatność. Ponadto stanowią ważny element wystroju w każdym domu czy mieszkaniu. Rolety rzymskie charakteryzują się dekoracyjną formą, która sprawia, że są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.

Zasłony rzymskie – budowa

Zasłony rzymskie wyróżniają się charakterystyczną budową. W przeciwieństwie do klasycznych rolet materiałowych, nie są one zwijane na rolkę. Zamiast tego, materiał układa się w dekoracyjne fałdy. Umożliwiają to poprzecznie ułożone segmenty, które dzielą materiał na równe części. Cała instalacja połączona jest sznurkami napinającymi, które umożliwiają jej swobodne sterowanie. 

Montaż zasłon rzymskich

Ważną zaletą zasłon rzymskich jest sposób ich montażu. Odbywa się on bowiem bezinwazyjnie, dzięki czemu stolarka okienna pozostaje nieuszkodzona. Zasłony mocowane są na ramie okiennej za pomocą specjalnych uchwytów. Co istotne, nie posiadają one żadnych elementów, które utrudniałyby otwieranie skrzydeł okiennych. Cała konstrukcja nie wychodzi poza światło okna, co sprawia, że jest kompaktowa i zajmuje mało miejsca. 

Jak sterowane są zasłony rzymskie?

Zasłony rzymskie są zasłaniane i odsłaniane bez użycia systemu łańcuszkowego. To ważna zaleta, ponieważ wiszące elementy mogą stanowić zagrożenie dla małych dzieci lub zwierząt domowych. Zamiast nich zastosowane zostały uchwyty na górze i na dole rolety. Dzięki temu można swobodnie regulować poziom naświetlenia w pomieszczeniu. Dostępne są rolety sterowane zarówno tylko od dołu, jak i z obu stron. 

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to doskonałe rozwiązanie do wielu wnętrz. Sprawdzą się świetnie zarówno w sypialni, gdzie warto zastosować tkaninę zaciemniającą, jak i w łazience czy w kuchni. W pomieszczeniach dziennych dobrym rozwiązaniem jest tkanina rozpraszająca promienie, która chroni przed rażącym słońcem, a jednocześnie zapewnia prywatność i dostęp do naturalnego światła. Rolety rzymskie sprawdzą się w wielu stylach, zarówno w tych nowoczesnych i minimalistycznych, jak i w tych klasycznych.

Rolety rzymskie – jaki kolor wybrać?

W sklepach takich, jak Rolety-Żaluzje-Katowice, znaleźć można bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów rolet rzymskich. Bezpiecznym rozwiązaniem są neutralne kolory, takie jak złamane biele i beże. Warto wybrać odcień, który będzie dopasowany do koloru ścian. Jeśli jednak chce się zaszaleć z kolorem, można postawić na tkaninę ozdobioną kwiecistym lub geometrycznym wzorem. Takie rozwiązanie może być ciekawym akcentem, który urozmaici aranżację. Najważniejsze, by barwa zasłony pasowała do reszty wnętrza i do gustów domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.