łazienka

Wisząca szafka łazienkowa to prawdziwy hit, który już od kilku lat zyskuje ogromną popularność przy projektowaniu i aranżowaniu przestrzeni w tak ważnym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Sprawdźmy, dlaczego wisząca szafka to idealny pomysł na miejsce do przechowywania w łazience, a także jak zabrać się za jej montaż.

Zalety szafki wiszącej w łazience

Wybór odpowiednich mebli do łazienki to wyzwanie każdego, kto jest na etapie wyposażania lub remontu łazienki. Na początku powinniśmy przeanalizować, na czym tak naprawdę nam zależy. Odpowiednio dużo miejsca do przechowywania to warunek oczywisty, który musi być spełniony w przypadku mebli łazienkowych. Kosmetyków i akcesoriów łazienkowych z reguły przybywa, niż ubywa, dlatego im więcej miejsca, tym lepiej. Oczywiście meble łazienkowe powinny być estetyczne i dopasowane kolorystycznie do całej aranżacji łazienki.

Nie zapominajmy jeszcze o kwestiach praktycznych. Wisząca szafka łazienkowa to idealny wybór, jeśli zależy nam na czystych podłogach. To duża zaleta, gdy pod szafkami i w mikroskopijnych przerwach nie kumuluje się bród. Podczas zwyczajowego mycia podłogi, z powodzeniem dojdziemy mopem w każdy kąt naszej podłogi, uwzględniając również powierzchnię pod wiszącą szafką łazienkową. To idealny wybór dla wszystkich, którzy poszukują idealnego miejsca do przechowywania łazienkowych akcesoriów i kosmetyków.

Jak zamontować szafkę wiszącą w łazience?

Jeśli wynajęliśmy specjalną ekipę remontową lub montażową, złożenie szafki łazienkowej i jej odpowiednie zamocowanie na ścianie nie będzie naszym problemem. Pod koniec dnia po prostu wejdziemy do naszej nowej łazienki i ocenimy efekty starań profesjonalistów. Inaczej wygląda sytuacja, gdy to naszą odpowiedzialnością jest realizacja montażu szafki wiszącej. W jaki sposób podejść do tego tematu?

Na samym początku musimy zająć się kwestią fundamentalną — poprawnym wymierzeniem otworów montażowych, które będą służyły podwieszeniu szafki. W tym celu warto wesprzeć się poziomicą, która zagwarantuje nam równy poziom otworów. Gdy zaznaczyliśmy sobie odpowiednie miejsca, czas przejść do wiercenia.

Szafki łazienkowe wiszące najczęściej wiszą na ścianie z nałożonymi kafelkami. To oznacza, że do wiercenia należy podejść z odpowiednią ostrożnością, najlepiej wykorzystując dedykowane wiertła, które zagwarantują nam brak uszkodzeń na kafelku. Kolejny element to umieszczenie kołków montażowych, które będą służyły jako haki dla naszej szafki wiszącej. Kolejny, finalny już element to poprawne założenie szafki wiszącej na ścianie.

Jeśli mamy do czynienia z szafką wiszącą pod umywalkę, upewnijmy się, że cała instalacja wodna jest odpowiednio przygotowana, a już po zawieszeniu szafki powinniśmy zadbać o finalny montaż umywalki i syfonu, a następnie dokręcenie całej instalacji tak, by była ona szczelna. W przypadku szafek pod umywalkę warto zabezpieczyć wszystkie szczeliny, wykorzystując dedykowany silikon łazienkowy. Taki produkt uszczelni wszystkie mikro szczeliny, przez które może wydobywać się woda.