Jak stworzyć aranżację z drewnem

Drewno to materiał ceniony w wystroju wnętrz od wieków. Nadaje on aranżacjom przytulności, jednocześnie prezentując się niezwykle elegancko i ponadczasowo. Dowiedz się, jak wprowadzić drewniane elementy do swojej przestrzeni.

Drewno – jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz?

Drewno pod różnymi postaciami można spotkać w prawie każdym wnętrzu, od przestrzeni publicznych, po małe mieszkania. Najpopularniejsza formą jego występowania są meble twarde, jednak często pojawia się również w postaci ozdób, dodatków czy boazerii. Drewno jest tak powszechnie stosowane w aranżacjach głównie ze względu na swoją trwałość i ponadczasowy wygląd. Dodatkowo jego naturalne pochodzenie sprawia, że jest wyjątkowo modnym elementem wystroju wnętrz.

Zalety drewnianych mebli

Drewniane meble są wysoce cenionym produktem. Ich najważniejszą zaletą jest z pewnością ich trwałość. Charakteryzują się one większą wytrzymałością niż wyposażenie wykonane z tworzyw sztucznych czy sklejki. Dowodem na to są antyczne meble drewniane, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie od kilku wieków. Wystarczy odpowiednio je pielęgnować, aby móc się cieszyć nimi przez lata.

Drewno – estetyka i wyjątkowość

Kolejną zaletą drewnianych mebli jest ich unikatowość. Ponieważ powstają one całkowicie z surowca naturalnego, nie istnieją dwa takie same egzemplarze danego produktu. Ułożenie słojów i sęków stwarza na każdej powierzchni drewnianej wyjątkowy i niepowtarzalny wzór, który cechuje się ponadczasowością. Co więcej, surowiec ten jest uniwersalny – pasuje do różnych stylów aranżacyjnych i tak samo dobrze prezentuje się we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Jasne drewna, takie jak sosna, stanowią doskonały dodatek do wnętrz w stylistyce skandynawskiej. W minimalistycznej przestrzeni świetnym dodatkiem może być stolik kawowy z drewna o ciemniejszym wybarwieniu.

Meble drewniane – jaki rodzaj drewna wybrać?

Decydując się na drewniany mebel, należy przede wszystkim upewnić się, że ma się do czynienia z prawdziwym materiałem, a nie jego imitacją ze sklejki. Najczęściej spotykanym w meblarstwie gatunkiem drewna jest sosna, znaleźć można również wiele elementów wykonanych z takich rodzajów, jak dąb, buk, jesion, modrzew, mahoń czy palisander. Różnią się one między sobą ceną, kolorem, twardością oraz wzorem słoi. 

Meble drewniane – postaw na jakość

Meble z prawdziwego drewna nie są tanie, warto więc wybrać takie, które wykonane są z najwyższą starannością. Meble drewniane produkowane wysokiej jakości materiałów znaleźć można np. w sklepie Meble Pyka. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na sposób łączenia poszczególnych części. Lepiej unikać produktów, w których widoczny jest klej lub plastikowe elementy. Dobrze sprawdzić także sposób wykończenia mebla. Może być on lakierowany, woskowany, bejcowany lub pozostawiony w stanie surowym. Czynnik ten ma duży wpływ na odporność drewna na wilgoć i sposób, w jaki należy go pielęgnować. Odpowiednio zaimpregnowane meble wymagają jedynie przetarcia odpowiednim środkiem raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.