busy anglia polska

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu Polaków szansa na poprawę warunków życia i stanu finansów. W wielu krajach zachodnich można zarobić więcej niż w Polsce. Rynek zachodni cechuje duże zapotrzebowanie na pracowników branży budowlanej. Im wyższe kwalifikacje, tym szansa na lepszą pracę i wyższe zarobki. Popularne kierunki wyjazdów do pracy to Niemcy, Szwecja oraz Anglia. W przypadku tego ostatniego, obawy związane z brexitem okazały się przesadzone i nadal Polacy chętnie wybierają Wielką Brytanię jako miejsce swojej nowej szansy.

Jak znaleźć pracę na budowie, przy remontach w Anglii?

Branża budowlana i remontowa są szczególnie nastawione na pracowników z zagranicy. Ze znalezieniem pracy w Anglii nie ma więc specjalnej trudności. Warto poszukać pracy jeszcze przed wyjazdem. W tym celu możemy skorzystać z pomocy polskich lub brytyjskich agencji zatrudnienia. Ułatwiają one przede wszystkim znalezienie pracy tymczasowej. Pomocne będą również polskie i angielskie strony z ogłoszeniami o pracę, w tym oficjalna rządowa strona UK dla osób poszukujących pracy w różnym wymiarze czasu. Wiele osób wyjeżdża z zamiarem znalezienia pracy już na miejscu, co również jest możliwe i zwykle się udaje.

bus polska anglia

Czy trzeba znać język angielski?

Wiele osób nie znających języka angielskiego obawia się wyjazdu do pracy do Anglii. Nie są to słuszne obawy. W wielu ogłoszeniach pracodawca wyraźnie zaznacza brak wymogu znajomości języka angielskiego. Poza tym w Anglii bardzo łatwo odnaleźć rodaków z Polski, są nawet polskie sklepy oraz punkty usługowe. Na pewno warto przygotować się do wyjazdu i poznać podstawowe zwroty potrzebne w sklepach, czy prostych rozmowach, ale nie jest to konieczne.

Czy warto skorzystać z usług firm przewozowych?

Możliwość podróżowania do kraju nowego pobytu w wygodnych i bezpiecznych warunkach jest bardzo ważna. W natłoku formalności i spraw do załatwienia przed wyjazdem, kwestia transportu przysparza wiele dodatkowych problemów. Dlatego warto skorzystać z usług firm przewozowych. Firmy przewozowe oferują przewóz osób indywidualnie oraz w zorganizowanych grupach. Często są to usługi typu door-to-door, a więc możemy spodziewać się busa lub autokaru podstawionego pod miejsce naszego zamieszkania. W wygodnych warunkach zostaniemy dowiezieni do celu naszego wyjazdu, nie trzeba martwic się o dojazd z lotniska czy wynajęcie taksówki. Najczęściej bilet możemy sobie zarezerwować przez internet, telefon lub SMS. Busy z Polski do Anglii to także najtańsza alternatywa dla jakiegokolwiek transportu.