drzwi i okna

Szukanie inspiracji za sprawą których dom (lub mieszkanie) zyska nowy, świeży, wygląd zwykle polega na przeglądaniu katalogów meblarskich czy gazetek marketów z dekoracjami. Czy jednak wymiana mebli lub firan to wszystko co możemy zrobić gdy chcemy odświeżyć wnętrze domu? Nie! Choć tak właśnie robi większość ludzi. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak ważne dla ogólnego wyglądu mieszkania są znajdujące się w nim okna i drzwi! Wymiana ich może diametralnie zmienić charakter wnętrza! 

Jak rozmiar okna wpływa na wielkość pomieszczenia?

Rozważając wymianę okien rzadko decydujemy się na zmianę istniejącego układu pojedynczych szyb. Dlaczego, skoro jest to możliwe? Zmiana ilości okien otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości aranżacji. Decydując się na rezygnację z dość klasycznego układu “szyba duża + mniejsza” możemy wprowadzić do wnętrza pomieszczenia więcej symetrii. Taki zabieg sprawia, że w pokoju zaczyna panować swoisty spokój, ład. Możesz być pewny, że gościom dłuższą chwilę zajmie odnalezienie źródła zmiany!

Szykujesz się do zakupu okien? Sprawdź ofertę Diadom: https://diadom.pl/okna/.

okna

Na tego typu zabieg zdecydować się można niezależnie od tego czy zdecydujemy się na montaż okna PCV czy też w sytuacji kiedy wybieramy okna drewniane. Co więcej coraz liczniejsze grono osób decyduje się też na powiększenie powierzchni okna przez demontaż ścianek działowych! Jednak taki zabieg, z uwagi na jego wpływ na poziom wentylacji pomieszczenia, należy omówić ze specjalistą (oraz spółdzielnią!)

okna

Drzwi – źródło stylu

Wymiana drzwi to bez wątpienia najbardziej zauważalna zmiana w czasie każdego remontu. Niewiele osób sobie sprawę z tego, jak intensywnie wpływają one na postrzeganie pomieszczenia:

– drzwi wewnętrzne jasne postrzegane są jako lekkie, potrafią łagodzić i tonować np. intensywne kolory ścian 

– drzwi wewnętrzne ciemne oceniane są jako bardziej oficjalne, ciężkie, pasujące do eleganckich wnętrz (uwaga! takie drzwi optycznie zmniejszają pomieszczenie!)

– drzwi szklane nadają pomieszczeniu nowoczesny (futurystyczny) wygląd, ale mogą przyczyniać się do potęgowania uczucia niepokoju 

Z tego też powodu, nawet kiedy nie rozważasz wymiany drzwi, zastanów się czy te, które masz nie przekreślą Twoich planów remontowych! Może się okazać, że bez ich wymiany nie uda się uzyskać zamierzonego efektu!

Poznaj ofertę Diadom, wybierz drzwi dla siebie: https://diadom.pl/drzwi/.

Klasyka czy nowoczesność czyli czym kierować się wybierając drzwi

Kolor to nie jedyny parametr na który warto jest zwracać uwagę podczas wybierania nowych drzwi. Zdarzają się sytuacje, kiedy najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wymiana drzwi tradycyjnych na przesuwane. Lub odwrotnie! Taki zabieg warto rozważyć szczególnie kiedy psujące nam charakter pomieszczenia drzwi są elementem nieusuwalnym, gdyż stanowią część np. wbudowanej w ścianę szafy!

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: [email protected]

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok