bramy garażowe

We współczesnych czasach garaż coraz częściej stanowi nieodłączny element bryły domu jednorodzinnego.

We współczesnych czasach garaż coraz częściej stanowi nieodłączny element bryły domu jednorodzinnego. W związku z tym bramy garażowe rzucają się jako pierwsze w oczy. Jaką zatem wybrać bramę, aby idealnie pasowała do architektury domu i jednocześnie była praktyczna i wygodna podczas użytkowania.

Niezawodna brama garażowa segmentowa

Pośród wielu oferowanych na rynku bram garażowych ogromną popularnością cieszą się praktyczne oraz niezawodne podczas użytkowania bramy segmentowe, które to składają się z paneli, połączonych ze sobą za pomocą zawiasów o grubości minimum 40 mm. Zawiasy te są szczelnie wypełnione pianką, która potrafi doskonale chronić przed hałasem oraz chłodem docierającym z zewnątrz.

Tego typu bramy są dostępne na rynku w bogatej palecie kolorystycznej, zatem każdy właściciel może wybrać idealnie pasującą do jego posesji.

Bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w przypadku posiadania krótkiego podjazdu oraz garażu o niewielkich rozmiarach. Ponadto można je bez problemu zamontować w każdym garażu podwójnym oraz tych garażach, które to wychodzą bezpośrednio na ulicę.

Jej jedyną wadą może okazać się dla niektórych użytkowników konieczność zostawienia miejsca na ścianie oraz pod sufitem na prowadnice, w zależności od tego, czy jest to brama boczna, czy górna.

Bramy segmentowe zazwyczaj są zamontowane na zawiasach, które to regulują specjalne rolki łożyskowe wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu pracują bez problemu oraz bardzo cicho.

Oprócz bram wykonanych z odpornych z stali ocynkowanej każdy klient zainteresowany zakupem ma także do wyboru bramy wykończone okleiną drewnopochodną lub z drewna mahoniowego, świerkowego czy sosnowego.

Brama garażowa skrzydłowa

Bramy te stanowią najtańsze rozwiązanie a ich ogromną zaletą, jest bardzo przystępna cena. Posiadają one bardzo prostą konstrukcję, odznaczają się ogromną łatwością podczas montażu oraz nieskomplikowaną konserwacją.

Bramy skrzydłowe zazwyczaj wykonywane są z drewna dębowego, sosnowego, świerkowego lub z trwałej blachy trapezowatej. Składają się one ościeżnicy oraz skrzydeł mocowanych na stabilnych zawiasach. Z kolei do istotnych wad tego typu bramy można zaliczyć to, że jeśli jest ona dostępna w wersji ręcznej, to trzeba wysiąść z pojazdu, aby ją otworzyć.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bramy garażowej?

Bogata oferta bram garażowych, czasem sprawia, że wybór tej najodpowiedniejszej może okazać się bardzo trudny. Decydując się na zakup, warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników.

Wśród wielu z nich trzeba wymienić przede wszystkim bezpieczeństwo przed włamaniem oraz wysoki komfort użytkowania. Niezwykle ważne jest także stworzenie harmonijnego otoczenia z istniejącą architekturą budynku.

Dzięki bogatej ofercie każdy właściciel posesji może wybrać bramę nie tylko praktyczną i funkcjonalną podczas użytkowania, lecz również taką, która to idealnie wkomponuje się w otoczenie.