oświetlenie łazienka

Łazienka to pomieszczenie w domu, które powinno być bardzo dobrze oświetlone. Zarówno damskie i męskie zabiegi pielęgnacyjne wymagają wygody i odpowiedniego oświetlenia. Oczywiście, można skorzystać z lamp mających na celu oświetlenie wybranych przez nas miejsc, jednak kluczowym elementem są lampy sufitowe do łazienki. Dzięki nim, możemy cieszyć się równomiernym światłem w całym pomieszczeniu. Duży wybór w kwestii lamp sufitowych pozwala na wybór tego gadżetu zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Plafon – jednolite źródło światła

Plafony to najpopularniejsze lampy łazienkowe i w gruncie rzeczy wybór takiego oświetlenia jest bardzo dobrym pomysłem. Umieszczony tuż pod sufitem punkt świetlny pozwala na oświetlenie całego pomieszczenia, a przy tym jest delikatny dla wzroku. Wybór plafonów jest bardzo szeroki, dlatego z powodzeniem można zastosować odpowiednią lampę do wymarzonej toalety.

Plafony okrągłe

Plafony okrągłe to najbardziej popularne oświetlenie łazienkowe. Są one dostępne w klasycznych modelach w postaci świetlnego talerza umieszczonego pod sufitem i nie tylko. Obecna moda, która mocno skupia się na zastosowaniu naturalnych materiałów może być wykorzystana również w postaci drewnianej obwódki okrągłego plafonu. Styl industrialny ma teraz zaszczytne miejsce w aranżacji wnętrz, dlatego można w zgodzie z nim urządzić swoją łazienkę, dzięki srebrnym, czarnym, a nawet złotym obręczom wokół plafonu.

Plafony kwadratowe i prostokątne

Plafony kwadratowe i prostokątne to również bardzo modny pomysł na oświetlenie sufitowe łazienki. Dostępne są w wielu wariantach i kolorach, ale pojawiają się też bardziej nonszalanckie wersje, takie jak kwadratowy plafon, będący jedynie ramką. Trzeba przyznać że tego typu lampy sufitowe łazienkowe robią na prawdę ogromne wrażenie.

Eleganckie tuby dodatkiem do każdego pomieszczenia

Absolutnym łazienkowym hitem w kwestii lamp z całą pewnością są tuby. Tuby prezentują się wyjątkowo elegancko, a ich minimalistyczny styl sprawia, że z powodzeniem odnajdą się w większości stylizacji wnętrz. Lampy łazienkowe w postaci tub są pięknym, nowoczesnym dodatkiem. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, a wersje z miedzianym środkiem to idealna lampa w stylu loft.

Lampy punktowe do zadań specjalnych

Świetnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie w łazience lamp punktowych. Możliwość skierowania światła w konkretną stronę z pewnością ułatwi wiele czynności, takich jak makijaż lub golenie się. Lampy punktowe do łazienki dostępne są w wielu różnych wariantach, dlatego mogą być zastosowane we wnętrzach zarówno industrialnych, jak i tych bardziej glamour.

Lampy do łazienki zakupisz tutaj: https://boxlab.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *