Podesty ruchome przejezdne w pracach remontowych!

Podesty ruchome przejezdne umożliwiają wykonanie różnego rodzaju prace nawet w ciężko dostępnych miejscach. Są bardzo uniwersalne oraz znacznie ułatwiają zadania remontowo-budowlane. Dowiedz się, podczas jakich prac remontowych wykorzystywane są podesty przejezdne oraz gdzie można je wynająć.

Charakterystyka podestów ruchomych przejezdnych

Podesty ruchome przejezdne to maszyny, na których osoby mogą przemieszczać się na swoje stanowiska robocze oraz wykonywać dane prace wysokościowe z wygodnej platformy roboczej. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Sprawdzą się zarówno w zadaniach przeznaczonych na zewnątrz, jak i we wewnątrz budynków. Podesty wykorzystuje się głównie do prac na wysokościach w miejscach takich jak budowy, galerie handlowe, magazyny, hale oraz różnego rodzaju inwestycje.

Podesty ruchome przejezdne wyróżniają się stabilnością platformy, możliwością przejazdu podczas pracy oraz możliwością zmiany położenia kosza, w zależności od rodzaju podestu. Wybierając dany model, należy kierować się jego parametrami technicznymi i przeznaczeniem.

Podesty ruchome przejezdne w pracach remontowych oraz budowlanych

Podesty przejezdne są często wykorzystywane na placach budowy, oraz podczas prac remontowych. Jedną z ich największy zalet jest z pewnością mobilność. Są świetną alternatywą dla standardowych rusztowań, których rozłożenie zajmuje dużo czasu i których po rozstawieniu nie można przesuwać.

Pracownicy, używając podestów ruchomych przejezdnych, mogą w kilka minut dostać się bezpiecznie do wyznaczonego miejsca i wykonać swoją pracę. Dodatkowo podesty, w zależności od modelu, mogą poruszać się w pionie oraz poziomie, co znacznie ułatwia zadania. Osoby pracujące na platformach mają możliwość przejazdu lub zmiany położenia kosza, również z opcją pracy nad przeszkodami bez konieczności wysiadania z maszyny. W przypadku mniejszych modeli istnieje możliwość przejazdu podnośnika przez drzwi i transportu windą.

Podesty przejezdne wolnobieżne wykorzystywane są także w terenie zewnętrznym w czasie budowy hal, magazynów, ale także przy budowie infrastruktury drogowej np. tuleni, wiaduktów, mostów. Zwyżki znajdują zastosowanie, także podczas prac porządkowych takich jak czyszczenie elewacji budynków, udrażnianie rynien lub mycie okien, a także przy pielęgnacji terenów zielonych, na przykład przy przycinaniu drzew. Podesty wykorzystywane są również na wysokościach do prowadzenia prac instalacyjnych. Dzięki nim łatwiej wykonać np. instalację elektryczną, założyć monitoring przemysłowy, a także przeprowadzić naprawę poszczególnych elementów.

Pracami remontowo-budowlanymi, które wykonuje się z pomocą podestów ruchomych przejezdnych są także:

  • prace konserwatorskie;
  • inspekcje i przeglądy budowlane;
  • prace dekarskie;
  • montaże elementów konstrukcyjnych;
  • prace zabezpieczające;
  • prace wykończeniowe i wszelkiego rodzaju poprawki.

Wynajem podestów przejezdnych

Firma AA Herkules gwarantuje profesjonalny i sprawdzony wynajem podestów ruchomych. Szeroki wybór maszyn pozwoli dopasować model do Twoich preferencji. Skorzystaj z podestów wolnobieżnych nożycowych, teleskopowych z przegubami oraz podestów masztowych lub ładowarek teleskopowych.

Każdy model charakteryzuje się odmiennymi parametrami technicznymi i sprawdza się w przypadku określonych prac. Należy odpowiednio dobrać podest przejezdny do danej pracy, jaką chcemy wykonać. Warto więc zwrócić wcześniej uwagę na takie elementy jak potrzebny maksymalny wysięg ramienia podestu, jaka może być maksymalna wysokość całego podnośnika w stanie jego złożenia, wielkość kosza oraz jego maksymalny udźwig. Zwróć uwagę również na miejsce i podłoże, na którym będzie pracowała maszyna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat podestów ruchomych przejezdnych, ich zastosowaniu, a także możliwości wynajmu, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej podestyruchome.pl.