wrocław nowe mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera we Wrocławiu to inwestycja na długie lata. Przed zakupem warto rozważyć różne opcje, mając przy tym na względzie indywidualne preferencje. Oferta rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie rozwiązanie adekwatne do własnych potrzeb i możliwości.

Mieszkanie w centrum Wrocławia – za i przeciw

Popyt na nowe mieszkania w centrum Wrocławia nie spada od lat. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, której największymi zaletami są m.in. rozbudowana sieć transportu publicznego oraz ułatwiony dostęp do wielu miejsc takich jak np. kluby, kina, lokale gastronomiczne, punkty usługowe etc. Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera we Wrocławiu mieszczącego się w centrum, trzeba brać poprawkę na pewne niedogodności. Wyższe ceny za 1 m kw., hałas bez względu na porę dnia, korki oraz nieduża ilość terenów zielonych – to główne mankamenty omawianej lokalizacji.

Mieszkanie na obrzeżach Wrocławia – wady i zalety

Obecnie każdy deweloper we Wrocławiu, który uważnie obserwuje i analizuje trendy na rynku nieruchomości, włącza do swojej oferty mieszkania na obrzeżach miasta. Osiedle Vitalia znajdujące się we wrocławskiej dzielnicy Krzyki to doskonały przykład takiej inwestycji. Za jej realizacją stoi firma Ronson. Kameralna i pełna zieleni okolica oraz prestiżowa zabudowa spełniająca najwyższe standardy jakości to największe zalety wspomnianego osiedla. Jeśli ktoś ceni kontakt z naturą i prowadzi raczej spokojny tryb życia, mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu na obrzeżach to strzał w dziesiątkę. Wypada też wspomnieć o lepszej przystępności miejsc parkingowych (nierzadko są one w cenie lokali wystawionych na sprzedaż), na ogół większym metrażu mieszkań niż tych w centrum oraz ocenach, które z reguły są korzystniejsze. Medal ma jednak drugą stronę, m.in. wydłużony czas dojazdu do pracy i większe wydatki na ten cel. Niemniej ostateczna decyzja o tym, czy lepiej zamieszkać w centrum Wrocławia, czy na obrzeżach należy do nabywcy.

https://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/