Dwa nowoczesne urządzenia, funkcjonalne, estetyczne i przydatne praktycznie o każdej porze roku. Klimatyzer i osuszacz powietrza to produkty, które trafiają do coraz szerszego grona odbiorców. Kiedy warto na nie postawić i jakie korzyści niosą dla domowników?
Klimatyzer – nie tylko na letnie upały
Przed nami majówka i pierwsze zaplanowane urlopy, a tuż po wolnych dniach prognozy mówiące o iście letnich warunkach atmosferycznych. Ani się obejrzymy, a przyjdzie nam zmagać się z wysoką temperaturą powietrza, która bywa trudna do zniesienia. Wyjeżdżając na wakacje wybieramy kwatery, które zostały wyposażone w klimatyzatory. W domu jednak nie zawsze mamy możliwość zainstalowania tradycyjnej klimatyzacji.
Alternatywą są niewielkich rozmiarów klimatyzery. To urządzenia będące w stanie zaoferować chłodne i nawilżone powietrze, sprawiające wrażenie orzeźwiającego. Ich efektywność widoczna jest na przestrzeni do 30 metrów kwadratowych, ale głównie w warunkach mieszkaniowych to najczęściej wystarczająco, by poczuć pożądaną ulgę. Tak działające klimatyzery można znaleźć w ofercie sklepu https://econovli.pl/.
Dużym atutem klimatyzerów są ich niewielkie rozmiary. Ponadto wyróżniają się mobilnością oraz estetyką, dzięki której nie stanowią przeszkody w tworzeniu wymarzonej aranżacji wnętrza. Choć przydadzą się przede wszystkim podczas najbardziej upalnych dni, wybrane modele uda się zastosować w roli termowentylatorów w czasie zimowych mrozów. Na rynku można bowiem znaleźć konstrukcje spełniające funkcję urządzeń dogrzewających. Dzięki temu klimatyzer opatrzony takimi funkcjami będzie przydatny przez cały rok.
Osuszacz powietrza kontra groźna wilgoć
Optymalny poziom wilgotności, który powinien panować w mieszkaniu, określa się na 40-60%. Szczegółowe wskazania zależne są od pory roku. Latem powietrze będzie wilgotniejsze, zimą zaś zdecydowanie bardziej przesuszone. O ile parametr wilgotności mieści się w wymienionych granicach, nie trzeba się martwić. Jeśli jednak wilgoć jest na znacznie wyższym bądź zbyt niskim poziomie, zaczynają się kłopoty.
W sezonie grzewczym przesuszone powietrze sprawia, że trudniej nam się oddycha, a kurz unoszący się znad powierzchni kaloryferów wpływa niekorzystnie na drogi oddechowe. Z kolei nadmiar wilgoci jest pochłaniany przed konstrukcje budynków, dlatego niezwykle łatwo o rozwój grzybów i pleśni, które są bardzo trudne do usunięcia. Zarówno grzyby, jak i pleśń nie są obojętne dla zdrowia. Konsekwencje przebywania w takich pomieszczeniach widoczne są w pogarszającym się stanie zdrowia, nawet po wielu latach.
Przy za dużym poziomie wilgotności najbardziej cierpią astmatycy, reumatycy oraz alergicy, ale i niegdyś zdrowe osoby zaczynają odczuwać negatywne skutki takiego stanu. W takich sytuacjach przydatny okazuje się być osuszacz powietrza. Jego zadaniem jest pochłonięcie nadmiaru wilgoci i oczyszczenie powietrza. Niewielkich rozmiarów urządzenie nie pobiera wiele prądu, więc jest oszczędne, przy tym estetyczne i pozwala utrzymać poziom wilgotności na właściwym poziomie.
Przed nami propozycja dwóch urządzeń, które mogą być przydatne w większości domostw. Jeśli mają przy tym wpisywać się w estetykę wnętrza, będą doskonałym wyborem.