automatyzacja domu

Polacy pokochali ideę smart-domu. Inwestujemy w inteligentne bramy garażowe, czujniki okienne, sprzęt RTV-AGD. Coraz częściej decydujemy się na takie rozwiązania przy instalacjach grzewczych – nie tylko z wygody, ale także dla bezpieczeństwa. Co, gdy potrzebujemy swoistego centrum dowodzenia domowym ogrzewaniem? Jaki produkt wybrać, abyśmy byli zadowoleni i mogli cieszyć się z jego niezawodności przez wiele lat?

Jaki powinien być dobry sterownik?

Zacznij od rzeczy błahej, czyli jego wyglądu. Dobry sterownik musi być po prostu ładny i pasować do wystroju naszego mieszkania. NIe ma nic gorszego niż źle dobrany czujnik, który jest dostrzegany przez każdego odwiedzającego nas gościa. Po drugie dobrze, aby menu było intuicyjne i najlepiej w języku polskim. Ułatwi to jego obsługę wszystkim domownikom. W ofercie sklepów ze sterownikami znajdziemy sterowniki, które dopasowują się do pogody, którą mamy za oknem, a także mają w swoich opcjach tryb wakacyjny.

sklep ze sterownikami

Ciekawymi rozwiązaniami, które możemy podłączyć do renomowanych sterowników (np. sklep Salus), są Dodatkowe czujnik temperatury powietrza i podłóg, czujnik pobytu w pomieszczeniu, przełącznik światła, a nawet przełącznik zmiany trybu GRZANIE/CHŁODZENIE. To bardzo kompleksowe rozwiązanie dlatego warto podpytać o nie w sklepie ze sterownikami. Również, jeśli mamy instalację fotowoltaiczną, jeśli dobierzemy odpowiednie sterowniki, będziemy mogli ją kontrolować.

Sprawdź! https://sterownikitech.pl/regulator-salus-quantum-sq610,id1103.html

Czy cena idzie w parze z jakością?

Zwykle tak. Zdarza się, że chcąc zaoszczędzić, decydujemy się na importowane urządzenie niewiadomego pochodzenia. Należy pamiętać, że w przypadku awarii takiego produktu, zwykle zostaniemy na lodzie, bez żadnej gwarancji. Czasami zdarza się też, że drogi produkt, okazuje się bezużyteczny. Najlepiej kierować się nie ceną, a marką – to ona jest najlepszym gwarantem jakości. W przypadku sterowników regulujących instalacje grzewcze najlepiej zapytać w sklepie ze sterownikami o urządzenia marki Salus. Przedsiębiorstwo od lat produkuje sterowniki, dzięki czemu możemy cieszyć się bardzo szeroką ofertą produktów w dobrej jakości.

Sprawdź! https://sterownikitech.pl/salus-sterownik-multi-mix,id625.html

W przypadku ogrzewania podłogowego warty uwagi jest bezprzewodowy regulator Salus Quantum SQ610RF. Estetyczny design sprawia, że urządzenie doskonale wpasowuje się w większość kompozycji mieszkaniowych, a prosta obsługa sprawia, że może z niego korzystać praktycznie każdy. Intuicyjne czujniki temperatury powietrza, podłogi czy poziomu wilgoci sprawiają, że urządzenie niezawodnie dostosowuje ogrzewanie do naszych przyzwyczajeń, zapewniając maksymalne poczucie komfortu.

Jeśli poszukujemy jednak czegoś bardziej multi-funkcyjnego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie model Salus Multi-Mix. Sterownik ten obsługuje 2 źródła ciepła, a nawet dwa obiegi mieszające. Cała instalacja współpracuje ze sprzęgłem hydraulicznym i buforem, a także reguluje stan ciepłej wody użytkowej. Multi-mix można połączyć także z układem solarnym.

Sprawdź! https://sterownikitech.pl/bezprzewodowy-regulator-salus-quantum-sq610,id1104.html

Jak widzimy, zaawansowanie technologiczne sterowników jest tak bogate, że dobierając odpowiednie produkty, możemy niemal całkowicie zautomatyzować wszelkie systemy w naszym domu. Należy jedynie pamiętać o doborze sprawdzonych producentów i dobrego sklepu ze sterownikami, który zapewni nam fachową obsługę zarówno na etapie wyboru sterowników, jak i w przypadku prac serwisowych. Nie warto oszczędzać na produktach tego typu, gdyż w dłuższej perspektywie tańsze zamienniki okazują się dużo bardziej kosztowne w eksploatacji, a czasem mogą nawet nie spełniać wszelkich niezbędnych norm bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.