huśtawka ogrodowa

Taras to piękne przedłużenie każdego domu. Ożywa głównie wiosną i latem, wtedy też najczęściej przesiaduje się na tarasie. Odpowiednia aranżacja pozwoli Cieszyć się pierwszymi promieniami słońca i dobrą atmosferą współdzieloną z najbliższymi.

Jak pięknie urządzić taras?

Taras możesz urządzić na wiele sposobów i wiele tutaj zależy między innymi od jego wielkości, a także materiałów, z których jest zrobiony. W przypadku drewnianego tarasu idealna będzie stylizacja boho lub rustykalna; w przypadku kamiennej posadzki i metalowych kolumn pokusić się możesz nawet o stylizacje industrialne. Tak naprawdę, aranżacja tarasu zależy tylko i wyłącznie od Twojej pomysłowości.

Urządzenie tarasu to jednak przede wszystkim meble. Warto dobrać je rozsądnie i zgodnie w upodobaniami. Meble na balkon i taras wymienia artykuł na www.wnetrzeistyl.pl, poniżej natomiast możesz nieco poczytać o niektórych z nich.

Huśtawka czy hamak na taras?

Każdy taras powinien być wyposażony co najmniej w huśtawkę. Sprawi ona, że każda chwila spędzona na tarasie będzie niezwykła. Huśtawki na taras są duże, wieloosobowe, a także mniejsze, wyglądające nieco jak kokon. Należy taką huśtawkę zamontować na specjalnym stelażu.

Minusem huśtawki balkonowej może być to, że na okres jesienno – zimowy należy ją zdemontować, co może wiązać się z dodatkowymi trudnościami.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku hamaku, który bez problemu można rozłożyć ponownie w każdej chwili. Hamaki wykonane są z różnych tkanin. Możesz je spotkać w wariancie „plecionym” jak i jako całą płachtę, na której możesz wygodnie rozłożyć się i uciąć drzemkę.

Oprócz huśtawki czy hamaku warto na tarasie mieć również odpowiednio dopasowane fotele oraz lekki stolik, przy którym możesz przyjmować gości i spożywać posiłek.

Żaden taras nie może również obyć się bez grilla, wokół którego toczą się przecież wszystkie rodzinne i przyjacielskie imprezy ogrodowe.

Meble ogrodowe – jaki materiał jest najlepszy?

Mele ogrodowe, czy też balkonowe, powinny być wykonane z lekkiego, względnie odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Z tego też względu ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się technorattan. Ta sztuczna imitacja naturalnego rattanu jest lekka, ekologiczna, a przede wszystkim odporna na temperaturę. Meble z technorattanu możesz bez problemu zostawić w ogrodzie czy na balkonie nawet na zimę, wystarczy przykryć je specjalną narzutą. Również czyszczenie technorattanu jest proste i nie wymaga specjalnej filozofii.

Równie dobrym, choć nieco bardziej wymagającym materiałem, jest naturalny rattan, a także inne, lekkie gatunki drewna. O ile takie meble są pięknie wykonane oraz dość trwałe, o tyle ich pielęgnacja będzie wymagać nieco więcej czasu i energii. Również w miesiącach zimowych należy przenieść je do pomieszczenia, ponieważ w innym przypadku mogą one przez niskie temperatury ulec zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *