sprzątanie

Remonty to pewna konieczność, pozwalająca na zachowanie komfortu mieszkania czy pracy. To jednak pewien wysiłek, który jednocześnie powiązany jest z niemałym bałaganem, jaki przy nim powstaje. Porządkowanie bywa czasochłonne, ale pomóc mogą usługi związane ze sprzątaniem poremontowym. Jak to działa i na czym polega?

Czym jest sprzątanie poremontowe?

Każdy, kto choć raz robił remont, doskonale wie, z jakim chaosem się on wiąże. Zanim osiągnie się porządny i wyczekiwany efekt, trzeba najpierw sporo rzeczy zniszczyć, wysypać, wylać. To oczywiście generuje zabrudzenia, pojawia się gruz, kurz, pył i całe mnóstwo innych zanieczyszczeń. Sprzątanie poremontowe to nic innego, jak doprowadzenie do stanu używalności pomieszczenia czy pomieszczeń, które zostały poddane remontowi. Zajmowanie się tym bywa trudne, męczące i czasochłonne. Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej usługi.

Na czym polega sprzątanie poremontowe?

Sprzątanie poremontowe to cały zakres prac porządkowych, które mogą obejmować naprawdę bardzo zróżnicowane czynności. Zwykłe starcie podłóg z pyłu to niestety często za mało. Doczyszczanie niektórych elementów wymagać będzie odpowiedniej precyzji, ostrożności oraz zastosowania właściwych środków chemicznych. Sprzątanie poremontowe to m.in. mycie okien, drzwi i futryn, usuwanie gruzu czy mycie i odkurzanie podłóg, ścian i sufitów. Zakres takich usług może być bardzo zróżnicowany w zależności od firmy, która je oferuje i może być kierowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm.

Jak wygląda sprzątanie poremontowe?

Jak zostało wspomniane, sprzątanie poremontowe nie należy ani do łatwych, ani tym bardziej do przyjemnych czynności. Z pewnością trzeba podejść do tematu z odpowiednim planem. Firmy, które się tym zajmują, najczęściej sposób działa uzależniają od rodzaju zlecenia i tego, z jakimi zaburzeniami ma się do czynienia. Zazwyczaj czyszczenie zaczyna się od góry i kończy się wszystko na dole. Dlaczego? Jest to praktyczniejsze, jako że ewentualne zanieczyszczenia będę opadać, więc gdyby zaczynało się od dołu, wówczas konieczne byłoby powtórne sprzątanie. Dodatkowo muszą zostać zabezpieczone wszystkie najważniejsze elementy wnętrza, jak sprzęty RTV/AGD, meble, podłogi. Najczęściej zakrywa się je specjalną folią, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu.

Sprzątanie poremontowe – samodzielnie czy z profesjonalną firmą?

W tym przypadku wybór będzie zależał od nas, tego z jak dużą powierzchnią mamy do czynienia, a także ile mamy czasu. Obowiązki domowe czy zawodowe mogą sprawić, że nie będzie kiedy sprzątać, przez co doprowadzenie domu czy mieszkania do komfortowych warunków znacząco się wydłuży. Profesjonalna ekipa sprzątająca upora się z tym problemem zdecydowanie szybciej, mając do dyspozycji zarówno doświadczonych pracowników, jak i odpowiedni sprzęt i wyposażenie. To znacznie ułatwia sprawę, choć jednocześnie generuje dodatkowy koszt. Warto rozważyć zalety i wady obu rozwiązań i wybrać to, co będzie najodpowiedniejszego w danej sytuacji.