drewno klejone

Drewno klejone od lat cieszy się dużym uznaniem w branży budowlanej. Nie dość, że zachowuje wszystkie najlepsze cechy naturalnego drewna, to specjalny sposób klejenia wzbogaca drewno klejone o szereg innych pożądanych cech. Zanim takie drewno zostanie wykorzystane do budowy więźby dachowej lub innych elementów, powinno zostać zabezpieczone przed ogniem, owadami i grzybami. Te czynniki najbardziej mu zagrażają, więc warto zadbać o jego odpowiednią ochronę.

Drewno klejone – jak je odpowiednio zabezpieczyć?

Drewno klejone tak jak inne rodzaje drewna potrzebuje odpowiednich zabiegów, by mogło służyć jak najdłużej. Nie są to skomplikowane zabiegi, ale mogą stać się pomocne w wydłużaniu żywotności oraz jak najlepszej jakości wyrobów z drewna klejonego. Przed wyborem środka zabezpieczającego drewno należy pamiętać, aby przed impregnacją zostało ono odpowiednio przygotowane. Drewno, które zamierzamy poddać impregnacji nie powinno być mokre.

Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć konstrukcję drewnianą przed ogniem musimy pamiętać, że największą odpornością na pożar odznacza się drewno czterostronnie strugane. Przygotowany w ten sposób materiał najefektywniej przyjmie impregnat. Powinien on wniknąć jak najgłębiej w drewno, ponieważ dzięki temu będzie lepiej zabezpieczone.

Dodatkowo drewniany element powinien być gładki i czysty. Należy go dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń i dopiero wtedy zastosować zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli malowany przedmiot będzie użytkowany na zewnątrz, należy nałożyć dodatkowo bezbarwną warstwę impregnatu, która jest odporna na działanie promieni UV.

Drewno klejone – co warto wiedzieć?

W wyborze najlepszego drewna pomoże nam hurtownia drewna, oferująca różnorodne rodzaje i klasy drewna. Wszystkie materiały stosowane do produkcji tego rodzaju drewna podlegają ścisłym kontrolom jakościowym. Takie drewno klejone można obrabiać i kształtować jak tylko się chce, ponieważ cechuje się wysoką elastycznością. Dużym atutem jest również jego lekkość, przy jednoczesnej dużej trwałości i wytrzymałości.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.