wieża aluminiowa

Rusztowania aluminiowe to niezbędny element przy różnego rodzaju pracach, nie tylko tych stricte budowlanych. Doskonałym produktem z tej kategorii są przejezdne, aluminiowe rusztowania BoSS od firmy Harsco Infrastructure Polska. Czym charakteryzuje się ten typ rusztowania oraz jakie jego zalety można wymienić? O tym w poniższym artykule!

Aluminiowe rusztowania BoSS – charakterystyka

Przejezdne aluminiowe rusztowania BoSS to najnowocześniejszy projekt na rynku w Europie, spełniający wiele wymagań i certyfikaty bezpieczeństwa. Są to bardzo lekkie rusztowania, sprawdzające się przy pracach budowlanych, konserwacyjnych czy instalacyjnych. Aluminium, z którego rusztowanie jest wykonane gwarantuje długą żywotność, wytrzymałość i odporność na korozję. Poza tym, rusztowania BoSS mają błyszczącą i bardzo gładką powierzchnię, dzięki czemu dobrze się prezentują. Jest to szczególnie istotne tam, gdzie istnieje potrzeba instalacji rusztowania w reprezentacyjnym miejscu, np. w sklepach. Niska waga elementów ułatwia transport, wygodny montaż i demontaż. Przejezdne wieże to stabilne ramy montowane na kółkach. Dzięki temu rusztowania można bezproblemowo przesuwać z miejsca na miejsca, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku prac tymczasowych bądź przy różnego rodzaju instalacjach: wentylacyjnych, grzewczych, sanitarnych czy elektrycznych. Umożliwiają instalowanie znaków, wykonywanie robót dekoracyjnych, malarskich czy przeszkleń. Zestawy elementów można łączyć na wiele sposobów, przy czym ich ilość jest ograniczona do minimum. Poza podstawowymi wariantami w długościach 1,8m, 2,5m i 3 metry, z komponentów można budować bardzo złożone konstrukcje.

Zalety rusztowań BoSS

Podstawowymi zaletami rusztowań przejezdnych jest łatwość ich montażu, przechowywania i mobilność. Dzięki temu rusztowania aluminiowe to dobre rozwiązanie, jeśli planujemy wynajem rusztowań. Wysokiej jakości rusztowania aluminiowe BoSS można wynająć w dobrych firmach zajmujących się kompleksowym montażem i demontażem rusztowań, takich jak chociażby Skat Rusztowania. Dzięki kompleksowej usłudze i dopasowaniu do potrzeb, możemy zaoszczędzić pieniądze, ale również bezcenny czas.

Rusztowania BoSS to konstrukcje wytrzymałe, a wbudowane w nich koła posiadają możliwość blokowania, przez co stanowią wysokiej jakości zabezpieczenie pracowników przy pracach na wysokościach. Do montażu rusztowania aluminiowego zbędne są specjalistyczne narzędzia, ponieważ składa się je bardzo łatwo z modułów. Rusztowanie aluminiowe świetnie sprawdzi się tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie innych rusztowań. Pozwalają one również uniknąć zniszczeń przy montażu innego rodzaju rusztowania.