apartament

Własny dom z ogródkiem to marzenie wielu osób, jednak z rozmaitych względów nie jest ono możliwe do spełnienia. Tymczasem chęć życia w mieście da się pogodzić z potrzebą bliskiego kontaktu z naturą – sposobem na to jest apartament z ogrodem.

Apartamenty z ogrodem – co oferuje rynek?

Przeglądając propozycje deweloperów, nietrudno się przekonać, że rynkowa oferta w zakresie apartamentów z ogrodem jest bardzo bogata i zróżnicowana. Do wyboru są nie tylko mieszkania w dużych blokach, ale także ale także w niskiej zabudowie wielorodzinnej, a nawet w domach. Jeśli chodzi o metraż, to dolną granicą jest zwykle 60-70 m kw., chociaż standardowy apartament powinien mieć powierzchnię co najmniej 100 m kw. Warto zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku deweloperów, aby znaleźć skrojone na miarę konkretnych potrzeb apartamenty z ogrodem. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie firmy deweloperskie oferują coraz atrakcyjniejsze lokale mieszkalne.

 Apartament z ogrodem – jakie ma zalety?

W opinii klientów firmy deweloperskiej Ronson jest kilka ważnych powodów, dla których warto zastanowić się nad zakupem apartamentu w ogrodzie. Przede wszystkim są to bardzo wygodne mieszkania, w których każdy lokator może się czuć komfortowo i mieć zapewnioną prywatność. Dużą przestrzeń łatwiej jest zagospodarować w taki sposób, aby była estetyczna i funkcjonalna, gdyż możliwości aranżacyjne są w tym przypadku bardzo duże. Koszt utrzymania takiego lokalu jest znacznie niższy w porównaniu z wydatkami, jakie ponoszą właściciele wolno stojących domów. Z drugiej jednak strony trzeba brać poprawkę na to, że apartamenty z dostępem do ogrodu znajdują się na parterach budynków – z tego względu należy sprawdzić, jakie zabezpieczenia gwarantuje deweloper.

Apartament z ogrodem – jak kupić najlepszy?

Wybór apartamentu z ogrodem podyktowany jest indywidualnymi przesłankami. Liczy się przede wszystkim budżet przeznaczony na ten cel, a oprócz tego też wiek i liczba lokatorów oraz ich prywatne potrzeby związane z życiem a apartamencie.