podłoga mikrocement

Mikrocement to materiał wykończeniowy, który doskonale sprawdza się w industrialnych aranżacjach. Dowodem na to jest ostatnia realizacja w domku na Śląsku, z wykorzystaniem mikrocementu ASDecorative. Nasz klient zdecydował się w tym przypadku na materiał w uniwersalnym, szarym kolorze ½ POPIEL S 5000N. Efekt? Oszałamiający! Dowiedz się więcej i sprawdź, jak wykorzystać nasz produkt we własnym mieszkaniu.

Elegancki mikrocement w stylu industrialnym

Realizacja, którą dzisiaj prezentujemy, powstała w okolicach Katowic. Nasz klient zdecydował się na samodzielne wykonanie  podłogi z mikrocementu , ponieważ pragnął uzyskać eleganckie podłoże bez fug – zdecydowały o tym zatem walory wizualne. Co więcej, panele i podłogi drewniane też go nie interesowały, głównie ze względu na niską przewodność cieplną, ponieważ dom wyposażony był ogrzewanie podłogowe. Tymczasem nasz mikrocement sprawił, że jego podłoga pięknie się prezentuje, a przy okazji jest niesamowicie funkcjonalna – ów materiał wykończeniowy stanowi bowiem idealny materiał na ogrzewanie podłogowe, wystarczy odpowiednio go zastosować.

Pod koniec lipca Pan Mateusz postanowił wykończyć swój mały domek oraz zastosować mikrocement na całym parterze. Miał on pokryć i wykończyć istniejącą wylewkę betonową z miksokreta, która jako surowa powierzchnia zdecydowanie nie nadawała się do korzystania na co dzień. Kiedy nasz klient podjął decyzję o wyborze mikrocementu, przejrzał sporą część Internetu w poszukiwaniu najlepszego produktu. Ostatecznie zdecydował się na mikrocement z naszej oferty.

Pan Mateusz zastosował mikrocement ASDecorative® MEDIUM na powierzchni wynoszącej 55 m2, w kuchni, salonie, łazience oraz na korytarzu. Inwestor wybrał uniwersalny, ciemnoszary kolor, który z łatwością dopasowuje się do wielu typów wnętrz. Po zaaplikowaniu gruntu, dwóch warstw mikrocementu podkładowego ASDecorative® BASE, a następnie dwóch warstw mikrocementu ASDecorative® MEDIUM, klient całość zaimpregnował preparatem ASDecorative® IMPREGNAT, a na końcu nałożył poliuretanową powłokę zamykającą ASDecorative® SEALER AQUA.

Jakie efekty uzyskano przy pomocy mikrocementu?

Jak widać na zdjęciach, wnętrze domku Pana Mateusza zostało zaaranżowane w stylu industrialnym. Charakterystyczne, dość ascetyczne w formie stoły, komody i regały tworzą spójną kompozycję z lamelami ściennymi, wykonanymi z drewna. Taki zabieg dekoracyjny sprawia, że wnętrze jest bardzo stylowe, a zarazem daje uczucie wyciszenia oraz harmonii. Ze wszystkimi tymi elementami świetnie współgra również nasz mikrocement, który tworzy jedną linię kolorystyczną z imitującym beton wykończeniem ścian oraz antracytowymi zasłonami.

Szary mikrocement ASDecorative® MEDIUM stanowi również znakomite dopełnienie skąpanej w bieli kuchni, w której widoczne są również inspiracje estetyką skandynawską. Warto dodać, że ów materiał stanowi świetne rozwiązanie również z powodów walorów praktyczno-użytkowych – wyróżnia się bowiem doskonałą przyczepnością do podłoża , wysoka elastycznością oraz znakomicie przewodzi ciepło co ma wielkie znaczenie przy wykończeniu powierzchni posadzek z ogrzewaniem podłogowym.  Właściwie wykonany mikrocement a następnie pokryty odpowiednimi preparatami zamykającymi i uszczelniającymi zyskuje także wodoodporność.

Tak jak już wcześniej powiedzieliśmy, nasz produkt znalazł zastosowanie także w łazience, gdzie przeplata się z naturalnym kolorem drewna, czernią, jak również i bielą. Nieco zaskakujące połączenie tworzy również z widocznym na ścianach w korytarzu odcieniem niebieskiego, który wnosi do mieszkania powiew świeżości i nowoczesności. Jak się jednak okazuje, również i w takim, mniej standardowym zestawieniu, prezentuje się wręcz wspaniale!

Warto dodać, że Pan Mateusz mógł liczyć także na kompleksowe wsparcie techniczne ze strony ASD Studio podczas całego procesu samodzielnej aplikacji mikrocementu. Wszystkim naszym klientom zapewniamy pomoc techniczną oraz doradztwo na etapie doboru materiału, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji oraz aspektów użytkowych związanych z konkretną realizacją.