rolety i żaluzje

Jeśli chodzi o zasłonięcie okna, to istnieje wiele dostępnych opcji, w tym rolety plantacyjne i żaluzje. Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że nie ma między nimi dużej różnicy. Ale kiedy zaczniesz przyglądać się nieco bliżej, odkryjesz kilka uderzających kontrastów. A zatem, który styl oferuje najwięcej korzyści – rolety czy żaluzje? Przekonajmy się!

Żaluzje vs. rolety – które zapewniają więcej prywatności?

W tych prześwietlonych czasach, bardziej niż kiedykolwiek lubimy czuć się w stanie kontrolować naszą prywatność. Jest to coś, co oferują okiennice plantacyjne z imponującym stopniem dyskrecji. Jeśli wybierzesz okiennice o pełnej wysokości, możesz zdecydować się na szynę dzieloną i mieć jedną sekcję zamkniętą, a drugą otwartą – idealną, jeśli mieszkasz w mieszkaniu w piwnicy, na przykład.

I odwrotnie, jeśli wybierasz okiennice DIY do łazienki, to okiennice w stylu Café są doskonałą opcją. Zakrywając dolną połowę okna, styl Café zapewnia elegancką barierę dla potencjalnych gapiów, jednocześnie dostarczając mnóstwo naturalnego światła do Twojej osobistej przestrzeni. Rolety mogą być tylko otwarte lub zamknięte, albo w górę albo w dół – bez miejsca na subtelności.

Żaluzje czy rolety – które pozwalają lepiej kontrolować światło?

To prawda. Niezależnie od wielkości listwy, na którą się zdecydujesz, dzięki żaluzjom będziesz mógł kontrolować przepływ światła do swojego domu. Z okiennicami Tier on Tier, masz możliwość utrzymania górnej warstwy otwartej, pozwalając na wystarczającą ilość światła słonecznego w domu, jednocześnie zachowując prywatność i redukując odblaski. Gdy zmienia się pozycja słońca, można odpowiednio zmienić kąt nachylenia listew. W przypadku żaluzji jesteś ograniczony ilością światła, które chciałbyś wprowadzić do swojego domu.

Żaluzje czy rolety – czy jedne i drugie mogą zapewnić ochronę przed hałasem?

To udowodniony fakt, że żaluzje oferują skuteczną barierę przed hałasem. Wykorzystaj w pełni swój cenny czas spędzony w łóżku, bezpiecznie wiedząc, że Twoje rolety pomagają utrzymać hałas z zewnątrz na minimalnym poziomie. Twoje szanse na spokojny sen są znacznie zwiększone dzięki żaluzjom.

Żaluzje to zupełnie słabsza propozycja i nie można na nich polegać, aby zamknąć hałas.

Żaluzje vs. rolety – które zapewniają skuteczną izolację?

Okiennice plantacyjne są dostosowane do dokładnych wymiarów Twojego okna, aż do milimetra. W połączeniu z grubością drewna, z którego są wykonane (np. okiennice z litego drewna), są one znane ze swoich właściwości izolacyjnych. Ponadto, jako bezpieczne i solidne, nie będą się obijać podczas wietrznej pogody!

W przeciwieństwie do żaluzji, zamontowanie żaluzji na oknach również nie będzie miało zauważalnego wpływu na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Rolety i żaluzje oferta na Śląsku: https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-tychy/.

Żaluzje czy rolety – do okien o specjalnych kształtach?

Wielu naszych klientów zwraca się do nas z pytaniami dotyczącymi ich specjalnych kształtów okien. Czy można je zamontować? Tak, można! Czy można je zasłonić żaluzją? Erm… trochę mało prawdopodobne. Żaluzje kochają okna o wszystkich kształtach i rozmiarach. Nie do końca tak jest w przypadku żaluzji.

Żaluzje czy rolety – które są łatwe do czyszczenia?

Prace domowe to przede wszystkim szybkie zwycięstwa. Ile czasu chcesz poświęcić na prace domowe przy zachowaniu standardów? Okiennice są najłatwiejsze do utrzymania w czystości spośród wszystkich dekoracji okiennych. Z ich czystymi, prostymi liniami i gładkimi powierzchniami, wszystko, czego potrzeba, to szybki kurz i wycieranie, aby utrzymać je w stanie świeżości! Co więcej, w przeciwieństwie do żaluzji, są one wolne od roztoczy i stanowią o wiele lepsze rozwiązanie dla alergików. Rolety zatrzymują kurz, są kłopotliwe w demontażu i trzeba je oddać do pralni chemicznej.