meble

Pojawienie się małego dziecka w domu to prawdziwa rewolucja. Nowy członek rodziny wywraca do góry nogami dosłownie wszystko, także dom i mieszkanie. Wybór mebli do domu w którym zamieszkał lub wkrótce ma zamieszkać niemowlak, powinien być dokładnie przemyślany.

Po pierwsze praktyczne

Nie ulega wątpliwości, że meble w domu w którym mieszka niemowlak, powinny być praktyczne, tzn. przede wszystkim łatwe do czyszczenia. Najlepiej sprawdzą się powierzchnie, które można łatwo przetrzeć ściereczką i po sprawie. Sofy czy też narożniki, powinny być w ciemniejszych odcieniach, na których wszelkie zabrudzenia po dziecięcych psotach będą mniej widoczne. Na początek wystarczy łóżeczko i komoda na ubranka – z biurkiem i szafkami na książki zdecydowanie można poczekać, aż pojawią się takie potrzeby. Będzie mniej powierzchni do sprzątania i więcej miejsca do zabawy. 

Po drugie bezpieczeństwo

Niemowlę w domu oznacza, że czas zadbać o to, aby wszelkie przedmioty w mieszkaniu były bezpieczne. Także meble powinny spełniać to kryterium. Mówimy stanowczo nie ostrym krawędziom stołu czy też biurka. Najlepiej wybierać łagodne, zaokrąglone meble, gdzie ryzyko, że dziecko zrobi sobie krzywdę będzie mniejsze. Do mebli w pokoju dziecięcym, warto zamontować dodatkowe zabezpieczenia jak np. blokady zabezpieczające przed otwieraniem szuflad.

Po trzecie ładnie

Wiadomo, że meble muszą się podobać. Oprócz praktyczności i bezpieczeństwa, muszą być po prostu ładne. Urządzając pokój dla niemowlaka, warto postawić na żywe i intensywne kolory mebli, w końcu ma to być miejsce, gdzie dziecko będzie chciało przebywać i powinno czuć się tu dobrze. 

Gdzie dostać meble idealne?

Najlepiej udać się po meble do dużych sklepów meblowych, gdzie będzie w czym wybierać. Mieszkańcy dużych miast nie będą mieć z tym problemów. Salon meblowy w Warszawie z dobrym zaopatrzeniem, można znaleźć właściwie na każdym kroku. Meble do kupienia w Krakowie, także nie będą większym wyzwaniem. Jednak mieszkańcy mniejszych miasteczek i wsi nie mają takiej możliwości. Wtedy z pomocą przychodzi Internet – prawdziwa skarbnica praktycznych, a zarazem bezpiecznych mebli. Zakupy online są wygodne i obecnie właściwie każdy ma do nich dostęp. W Internecie można wybrać np. swój ulubiony salon meblowy w Szczecinie i wszystko czego potrzebujemy przejedzie prosto pod nasze drzwi. Łatwo i wygodnie