taśma

Wnętrza wyposażone w dywany sprawiają wrażenie przytulnych i komfortowych. Dekoracja ta, jest jednym z elementów wyposażenia, który chętnie wybierają osoby zarówno urządzające, jak i remontujące swoje mieszkania. Jednak nawet najpiękniejsze pomieszczenie traci swój urok, kiedy na podłodze leży marszczący i zwijający się kawałek materiału. Jak więc unieruchomić dywan? Najlepsze sposoby przedstawiamy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Dywan – estetyka i bezpieczeństwo

Musisz pamiętać, że Twój dom powinien być nie tylko pięknie urządzony, ale również bezpieczny dla domowników i gości. Ślizgający się dywan zdecydowanie nie należy do niezawodnych pod tym kątem elementów wyposażenia. Jak temu zapobiec? Na rynku istnieją gotowe patenty w postaci mat antypoślizgowych, ale my proponujemy coś prostszego! Rozwiązaniem tego problemu jest taśma samoprzylepna dwustronna. Największy plus tej opcji to jej dostępność. Produkt tego typu być może masz już w swoim domu. Na rynku dostępne są również specjalne artykułu stworzone z myślą o unieruchamianiu wykładzin i dywaników.

Jak przymocować dywan krok po kroku?

Sposób wykonania takiego zabezpieczenia nie jest skomplikowany. Będzie Ci potrzebna taśma samoprzylepna dwustronna, nożyczki, miotełka lub odkurzacz i ścierka do przetarcia spodu dywanu. Jeśli masz już przygotowane te produkty, postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Obróć dywan dolną stroną do góry.
 2. Odkurz i przetrzyj szmatką jego powierzchnię.
 3. Upewnij się, że nie pozostały na nim żadne zabrudzenia.
 4. Naklej taśmę wzdłuż dłuższych i krótszych boków.
 5. Kilka kawałków przymocuj również pośrodku, aby zapewnić skuteczniejszą przyczepność.
 6. Przełóż oklejoną stronę w dół.
 7. Dokładnie przymocuj do podłoża.

Gotowe. W ten prosty sposób możesz zabezpieczyć siebie i swoich domowników przed poślizgnięciem, a dodatkowo zapewnić sobie estetyczny element dekoracyjny.

Zalety taśmy antypoślizgowej pod dywanem

Poza aspektami wizualnymi i chroniącymi przed wypadkami taśma antypoślizgowa pod dywan ma jeszcze wiele innych zalet. Wśród nich należy wymienić m.in.:

 • amortyzację – tworzy dodatkową warstwę pod wykładziną, dzięki czemu całość staje się miękka i komfortowa,
 • ochronę podłogi i dywanu – wysokiej jakości taśmy nie pozostawiają śladów na powierzchni, do której są przyklejone,
 • uniwersalność – dzięki dobraniu odpowiedniej klasy materiałów możesz zastosować ten patent na wszystkich rodzajach podłoża,
 • łatwy demontaż – przez co masz możliwość zmiany umiejscowienia w każdym momencie.

Taśma samoprzylepna sprawdzi się do przymocowania zarówno małych dywaników, jak i największych modeli.

Prosty sposób na unieruchomienie dywanu

Takie rozwiązanie warto zastosować w strategicznych miejscach w domu, ale również tych przeznaczonych dla dzieci. Niezwykle ważne jest także bezpieczeństwo wycieraczki umiejscowionej przy drzwiach wejściowych. Taśma samoprzylepna dwustronna ma różnorodne zastosowanie. Jak widać, poza oczywistymi sposobami wykorzystania, przyczynia się również do zwiększenia bezpieczeństwa i estetyki pomieszczenia.