wnęki oświetleniowe

Czarna wnęka w suficie – otwórz się na nowe możliwości

Sufit podwieszany w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i lokalach komercyjnych. Jego atutem jest już nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także nieograniczone możliwości w aranżacji przestrzeni. Jednym z często stosowanych patentów jest tworzenie dekoracyjnych podcięć i wgłębień w kontrastującym kolorze, dzięki czemu całe wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Czym jest wnęka sufitowa i jak wygląda jej montaż?

Czerń na suficie? Do niedawna taki pomysł wzbudzałby w nas niemałe zdziwienie, jednak dzisiaj jest to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Zestawienie bieli z czernią to doskonały sposób na to, by rozstać się z utartymi schematami w dekoracji wnętrz, a także świetna okazja do podkreślenia wybranych elementów dekoracyjnych w naszym pomieszczeniu, np. oświetlenia sufitowego. Co ważne, decydując się na stworzenie wnęki w suficie, możemy sprytnie ukryć instalacje elektryczne lub gazowe, a także podkreślić podział pomieszczenia na wybrane strefy. Pomysłów jest wiele, czas zatem na ich realizację!

Pod tym artykułem dowiesz się dlaczego warto korzystać z wnęk oświetleniowych

wnęka na oświetlenie

Jak stworzyć wnękę sufitową na oświetlenie LED?

Skoro wiemy, dlaczego warto zdecydować się na tak odważną dekorację wnętrza, jaką jest wnęka sufitowa, czas zastanowić się, jak ją zamontować. Oczywiście możemy wykonać taką wnękę samodzielnie, wykorzystując w tym celu płyty kartonowo-gipsowe, jednak znacznie szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego elementu z płyt gk, który wystarczy przymocować do konstrukcji sufitowej. Taki element oferuje sklep FlexGips, który od wielu lat specjalizuje się w produkcji gotowych formatek sufitowych z płyt GK.

Profil omega to rewolucja w podejściu do montażu wnęk sufitowych, która nie wymaga kupowania metalowych narożników i montażu ogromnej ilości nośników zewnętrznych. Wystarczy zminimalizować zużycie mas szpachlowych, zastosować kilka najważniejszych nośników zewnętrznych, a wymarzoną wnękę sufitową zainstalujemy w dosłownie kilka chwil!

Więcej informacji na temat profilu Omega – wnęki sufitowej na oświetlenie LED – można znaleźć w sklepie internetowym: Wnęki na oświetlenie.