kuchnia

Projekt kuchni

Projekt każdej kuchni zaczynamy od zaplanowania jej funkcjonalności. Żadna kuchnia nie obejdzie się bez modułu przeznaczonego na lodówkę, musi on wynosić minimum 60 × 60 centymetrów, w przypadku tradycyjnego rozwiązania, jeśli planujemy wybór lodówki typu side by side niezbędne, będzie przygotowanie przestrzeni o wymiarach 60 × 90-120 centymetrów. Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia kuchni jest zlew o szerokości minimum 60 centymetrów oraz płyta grzewcza o podobnych wymiarach. Optymalna konfiguracja blatu roboczego daje nam możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi strefami podczas wykonywania codziennych czynności.

Projekt kuchni zamkniętej

W wielu mieszkaniach i domach możemy spotkać się z kuchnią zamkniętą. To rozwiązanie daje nam większą swobodę w aranżacji wnętrza. Dzięki możliwości zamknięcia drzwi, to rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i domach, w których znajdują się dzieci. Kuchnia zamknięta zapewnia dobrą izolację przed hałasem oraz intensywnymi zapachami. Aby dobrze zaaranżować kuchnię zamkniętą, potrzebujemy minimalnej powierzchni wynoszącej co najmniej 10 metrów kwadratowych w przypadku zabudowy tradycyjnej i co najmniej 18 metrów, jeśli chcemy funkcjonalnie zagospodarować wyspę kuchenną. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki typ i kolor zabudowy będzie nam odpowiadał, wizualizacja kuchni nam w tym pomoże.

Projekt kuchni otwartej

Drugim rodzajem są kuchnie otwarte. Optycznie powiększają przestrzeń i zapewniają użytkownikom dużą funkcjonalność. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach osób, które lubią spędzać czas, gotując i przygotowując posiłki w gronie przyjaciół, rodziny czy znajomych. Otwarta kuchnia daje nam możliwość połączenia funkcji salonu, jadalni ze strefą gotowania. W optymalny sposób pozwala również zaaranżować stół kuchenny lub modną wyspę.

Projektując kuchnię połączoną z salonem, warto wykorzystać jeden rodzaj posadzki, dzięki czemu uzyskamy jednolitą, spójną przestrzeń. Doskonale do tego celu sprawdzą się wysokiej jakości deski drewniane, płytki wielkoformatowe czy żywica epoksydowa. Podobną zasadą kierujmy się, wybierając kolor ścian. Warto, aby w części pokoju dziennego oraz w strefie, w której gotujemy, ściany były pomalowane na jeden kolor. Wizualizacja kuchni pomoże nam wybrać odpowiednie rozwiązanie, które spełni nasze wymagania estetyczne i pozwoli dopasować optymalny kolor do stylu, w jakim planujemy zaaranżować wnętrze.

Niestety projektując kuchnię otwartą, jesteśmy zmuszeni do utrzymania większego porządku. Podczas wyposażania kuchni otwartej starajmy się wykorzystać gładkie, zabudowane fronty kuchenne, które wprowadzą optyczny porządek. Dla wielu osób dużym minusem kuchni otwartych jest hałas powstający podczas gotowania oraz dźwięki wydawane stale przez sprzęt AGD. Podczas gotowania potraw o intensywnym zapachu problematyczne staje się również rozprzestrzenianie aromatów po całym pomieszczeniu. Ze względu na łatwą dostępność do ostrych narzędzi otwarta kuchnia nie jest polecana rodzinom z małymi dziećmi.

Płytki kuchenne

Wybór odpowiednich płytek do kuchni dla wielu osób stanowi duże wyzwanie. Większości osób ciężko jest sobie wyobrazić, jak będą one wyglądały na podłodze, czy ścianach w konkretnym wnętrzu. W podjęciu decyzji z pewnością pomoże nam fachowa porada specjalistów oraz wizualizacja kuchni. Profesjonalna wizualizacja kuchni pozwala zobaczyć, jak płytki będą wyglądać w naszym wnętrzu oraz w jak będą komponować się z innymi elementami wyposażenia. To także szansa, aby przyjrzeć się kolorom i strukturze produktu oraz obserwację, jak będzie odbijać się światło.

Parametry płytek kuchennych

Oprócz aspektów wizualnych, płytki kuchenne powinny mieć również odpowiednie parametry. W przypadku podłogi bardzo ważnym aspektem jest parametr ścieralności. Określa on, w jaki sposób i w jakim czasie płytka może ulec uszkodzeniu mechanicznemu podczas wykonywania codziennych czynności. Dobrym rozwiązaniem, które możemy zastosować na podłodze w kuchni, jest płytka gresowa. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala swobodnie dopasować płytki do wybranego przez nas stylu wnętrza.

Podczas wyboru płytek ściennych warto postawić na wielkoformatowe płytki ceramiczne lub gres polerowany układany z cienką fugą. Taki zabieg sprawi, że kuchnia będzie łatwa w utrzymaniu czystości, bardzo praktyczna, a także wytrzymała. Jeśli decydujemy się na proste fronty meblowe, warto zastosować wzorzyste płytki, które będą stanowiły ciekawy detal w aranżacji kuchni. Wizualizacja kuchni przy użyciu wybranych przez nas  płytek pozwoli nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Czym właściwie jest wizualizacja 3d?

Wizualizacja 3D to coraz częściej obowiązkowy element projektu architektonicznego. Fotorealistyczne wizualizacje są odzwierciedleniem danego pomieszczenia, budynku, czy osiedla. Pomaga klientom zobrazować ich wymarzone wnętrze, dom, czy ogród i pomóc podjąć decyzję, czy przedstawiony projekt odpowiada ich potrzebom oraz kwestiom wizualnym. Wykonanie wizualizacji jest czasochłonnym procesem i wymaga od projektanta znajomości specjalistycznych programach. Podczas procesu projektowania na podstawie dostarczonych rzutów i przekrojów lub przeprowadzonej inwentaryzacji oraz po ustaleniu z klientem tworzony jest plan pomieszczenia, lub budynku uzupełniony o niezbędne sprzęty, meble oraz dodatki dopasowane do stylu.

Wizualizacje na rynku nieruchomości

Coraz częściej z wizualizacji 3D korzystają również biura i agencje nieruchomości. Dzięki wizualizacjom 3d ich klienci mogą dokładnie zapoznać się z ofertą agencji jeszcze przed odwiedzeniem konkretnych mieszkań, poznać ich rozkład, wielkość poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo wiele biur nieruchomości przygotowuje dodatkowe wizualizacje 3d przedstawiające możliwie zmiany aranżacyjne w projekcie mieszkania lub domu.

Wirtualny spacer 3D

Inną propozycją coraz częściej oferowaną przez sprzedawców są także wirtualne spacery. Wirtualny spacer to ciekawy sposób na prezentację danego pomieszczenia lub całego mieszkania. Spacer wykonywany jest przy użyciu zaawansowanych technik 3D. Daje nam możliwość zobaczenia i poruszania się po poszczególnych pomieszczeniach, w dając klientowi możliwość zobaczenia w pełni danej inwestycji. Dodatkowo w łatwy sposób wirtualny spacer możemy umieścić na naszej stronie internetowej, czy w ofercie sprzedaży zwiększając zainteresowanie potencjalnych kupców.

Wizualizacja kuchni

Wizualizacja kuchni jest w ostatnich latach bardzo pożądanym elementem projektu, który zamawiamy u projektanta lub architekta wnętrz, a nierzadko również w salonie meblowym. Projekt wnętrza w 3d, który pokazuje, w jaki sposób będzie wyglądać nasze wnętrze po remoncie. Pomaga w dopasowaniu projektu funkcjonalnego do naszych potrzeb i ułatwia pracę z projektantem. Jeśli nie chcemy korzystać z usług projektanta, ale wizualizacja kuchni jest dla nas bardzo ważna, skorzystajmy z dostępnych w internecie programów służących do aranżacji kuchni. Darmowe programy pomagają sprawdzić, jakie rozwiązanie najlepiej spełni nasze wymagania i będzie pasować do konkretnego pomieszczenia.

Wizualizacja kuchni- nowe technologie

Pandemia, która wybuchła na początku 2020 roku, jeszcze bardziej przyspieszyła wdrażanie nowych technologii w prezentacji projektów architektonicznych i wnętrzarskich. Dzięki użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości VR oraz rzeczywistości rozszerzonej AR możemy w łatwy sposób przekonać się jak będzie wyglądało nasze wnętrze po remoncie. W ten sposób możemy też bez wychodzenia z domu odwiedzić salon meblowy, czy sprawdzić, jak dany produkt będzie wyglądał w naszym wnętrzu. Przyjrzyjmy się szczegółowo dostępnym technologiom oraz poznajmy szczegółowo ich możliwości.

Wirtualna rzeczywistość – VR

Przy pomocy Wirtualnej Rzeczywistości VR przenosimy się w stu procentach do cyfrowego świata, który generowany jest komputerowo. Korzystając z technologii VR w projektowaniu wnętrz, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała komputerowa wizualizacja w trójwymiarowej przestrzeni.

Wizualizator kuchni 3d – praca z projektantem

Wykorzystanie VR w projektowaniu wnętrz, znacznie ułatwia komunikację między projektantem a klientem. Po założeniu specjalnych okularów możemy zobaczyć wizualizację kuchni w 360 stopniach. Ten sposób prezentacji pozwala w szczegółowy sposób przyjrzeć się wizualizacji kuchni i zweryfikować wymagania estetyczne i funkcjonalne. Wizualizacja kuchni wykonana w tej technologii to praktyczny sposób na idealnie zaprojektowane wnętrze.

Rozszerzona rzeczywistość kuchnia – wirtualny salon z meblami

Zakup trwałych i funkcjonalnych mebli kuchennych to skomplikowane zadanie. Oferta frontów, szafek i blatów kuchennych jest bardzo duża. Produkty różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, konstrukcją, stylem oraz kolorystyką. Przed rozpoczęciem planowania aranżacji kuchni warto wybrać się do salonu meblowego w celu dobrania mebli. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest wirtualny salon meblowy. Wykreowany cyfrowo, jest zawsze otwarty i dostępny z każdego miejsca na Ziemi. Po założeniu specjalnych okularów możemy przemierzać poszczególne alejki sklepowe w poszukiwaniu wymarzonego sprzętu. Jest to również doskonały sposób na zobaczenie w realnej skali mebli kuchennych i wymarzonych akcesoriów, a także sprzętu AGD.

Rzeczywistość rozszerzona – wizualizacja kuchni

Augmented Reality, czyli w wolnym tłumaczeniu rzeczywistość rozszerzona, łączy świat generowany cyfrowo z rzeczywistym. Do tego celu zazwyczaj wykorzystuje się specjalną aplikację zainstalowaną na urządzeniu mobilnym np. tablecie, telefonie, albo specjalne okulary. Aby jeszcze lepiej zrozumieć, czym jest rozszerzona rzeczywistość, warto przytoczyć popularne aplikacje działające w ten sposób.

Popularna od 2016 roku gra Pokémon GO to niewątpliwie najpopularniejszy przykład wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości na masową skalę. Przy pomocy aplikacji na smartphone gracze, poruszając się po mieście, łapali pojawiające się w różnych miejscach postaci. Technologia AR wykorzystywana jest również w Google Glass oraz Microsoft Hololens, czyli okularach wyposażonych w mikro ekran i kamerę.

Jakie są wymagania techniczne urządzeń mobilnych

Jeśli chcemy w pełni korzystać  z możliwość rozszerzonej rzeczywistości przy pomocy urządzeń mobilnych, nasz tablet lub telefon powinien być wyposażony w: aparat, GPS, ekran o wysokiej rozdzielczości, a także silny procesor.

Wizualizacja Augmented Reality w Twoim domu

Wizualizacja kuchni w technologi AR pomoże Ci wyobrazić sobie, Twoje wymarzone wnętrze po remoncie. Wystarczy, że w dedykowanej aplikacji wybierzemy odpowiedni kolor ścian, rodzaj mebli, a także sprzęty AGD i wirtualnie umieścimy je w pomieszczeniu, które chcemy odmienić. Na ekranie telefonu lub tabletu, będziemy mogli sprawdzić które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Wypróbuj meble i akcesoria kuchenne w swoim domu

Kupowania przez internet to bardzo wygodna metoda, szczególnie w czasie pandemii. Rozszerzona rzeczywistość umożliwia obserwację realnego widoku kuchni, na który możemy nałożyć wirtualne elementy. Specjalne aplikacje pomagają w prosty sposób wizualizować sprzęt AGD, dodatki i akcesoria kuchenne dostępne w wybranym sklepie bez konieczności wychodzenia z domu. Ar kuchnia pozwala na dobranie odpowiedniego wymiaru i koloru lodówki do naszego wnętrza. To także szansa na bezbłędne dopasowanie lampy, która będzie zdobiła nasze wnętrze.