osłony przeciwsłoneczne

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla klasycznych osłon zewnętrznych i wewnętrznych na okna. Jednym z takich rozwiązań są różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne. Ich głównym celem jest kontrola ilości światła wpadającego do wnętrza budynków, ale nowoczesne osłony mają także wiele innych walorów – na czele z walorami estetycznymi.

Rodzaje osłon przeciwsłonecznych

Obecnie na rynku można znaleźć osłony przeciwsłoneczne na balkon, do okien elewacyjnych czy też nawet rozwiązania do ogrodów. Najlepszym rozwiązaniem dla kontroli temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania są osłony montowane po zewnętrznej stronie okien. Obecnie producenci wprowadzają na rynek kilka rodzajów tych osłon w różnych rozmiarach, wariantach kolorystycznych i o różnorodnym wykończeniu materiałowym. Do najbardziej popularnych można zaliczyć:

  • Rolety zewnętrzne:są funkcjonalne, trwałe i zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Bazują one na prowadnicach, a zastosowanie odpowiednich tworzyw (w tym poliuretanu) sprawia, że mają bardzo dobre walory izolacyjne – nie tylko pod względem termicznym, ale także akustycznym. Walorem wizualnym rolet zewnętrznych jest ich niska widoczność po całkowitym złożeniu. Ponadto są one standardowo dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, dopasowanych do kolorystyki okien i elewacji budynków.
  • Markizy (refleksole): są to specjalne osłony przeciwsłoneczne, w których funkcję ochronną pełni tkanina z włókien poliestrowych pokryta powłoką PCV. Atutem markiz jest fakt, że można je instalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Markizy są bardzo uniwersalne i mogą być także montowane na innych konstrukcjach np. na dachach ogrodów zimowych czy też tarasach.
  • Żaluzje fasadowe: Ten alternatywny rodzaj osłon przeciwsłonecznych wykonywany jest zazwyczaj z wysokiej jakości aluminium, choć coraz częściej spotyka się także warianty z drewna. Ich atutem są walory wizualne – bardzo dobrze pasują do nowoczesnych domów, a dodatkowo zapewniają pełną prywatność dla mieszkańców.

Szeroki wybór osłon przeciwsłonecznych

Nowoczesne osłony są dostępne w wersjach o dedykowanych parametrach na zamówienie klientów. W standardzie znajdują się usługi montażu poszczególnych typów osłon. Najlepsze, nowoczesne firmy mają w ofercie automatycznie sterowane markizy i inne osłony przeciwsłoneczne na okna. Są one bardzo funkcjonalne, trwałe i atrakcyjne wizualnie. Ceny poszczególnych rodzajów osłon (rolet, markiz czy żaluzji) są zróżnicowane i zależą od parametrów technicznych, rozmiarów oraz indywidualnych gustów klientów. Wszystkie renomowane wersje osłon są objęte gwarancjami producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.