dom

Kupując dom z rynku wtórnego często zmuszeni jesteśmy do sporych nakładów finansowych.

Zdarza się, że niezbędna jest wymiana dachu czy wykonanie ocieplenia. Jednak warto pamiętać również o bezpieczeństwie całego budynku. Jak wiadomo w naszym kraju bywają różne warunki atmosferyczne, w tym również burze, które powodują wyładowania piorunowe.

Jest to w skrajnych przypadkach bardzo niebezpieczne dla całego budynku, dlatego powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie jeszcze zanim coś się stanie. Aby skutecznie ochronić nasz dom przed tego typu zjawiskami warto pomyśleć o instalacji odgromowej, która ma za zadanie chronić dom przed porażeniami wynikłymi z wyładowań piorunowych. Jest stosowana najczęściej w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Jeśli chcemy założyć taką instalację warto zajrzeć na stronę Internetową tej firmy:https://izosky.pl/.

Profesjonalny montaż wraz z projektem

Firma IZO-SKY zajmuje się właśnie montażem tego typu instalacji, a co najważniejsze decydując się na jej usługi wszystko zostanie wykonane z największą starannością i na najwyższym poziomie. Firma IZO-SKY zapewnia wsparcie od samego początku, czyli już na etapie doboru elementów instalacji. Zostanie wykonany profesjonalny projekt, a do wyboru mamy materiały ze stali ocynkowanej ogniowo, nierdzewnej czy miedzi.

Wszystko może zostać dostarczone na teren budowy, a co najważniejsze tak naprawdę nie ma znaczenia jaki typ dachu posiadamy – może być on płaski lub skośny i zawsze będzie możliwość wykonania wspomnianej instalacji. Na początku wykonywany jest dokładny projekt, a dopiero po tym etapie rozpoczyna się dobór elementów oraz montaż. Odpowiednie zaprojektowanie całości to klucz do sukcesu, ponieważ gwarantuje nam to wykonanie skutecznej instalacji, a przecież o to chodzi nam najbardziej.

Uziemienie, czyli ważny element instalacji

Ponadto należy wykonać jeszcze uziemienie, ponieważ zagwarantuje nam to skuteczność całej inwestycji. Kluczowy jest również dobór odpowiedniego rodzaju uziemienia, a jest to uzależnione od tego na jakim etapie są prace. Warto zwrócić uwagę na to, aby w przypadku uziemienia dobrać elementy wykonane z materiałów najwyższej jakości, gdyż ma to wpływ na żywotność uziemienia.

Po wykonaniu kompletnej instalacji niezbędne są również przeglądy – budynek powinien zostać poddany kontroli raz w roku. Polega to głównie na ocenie wizualnej, aby określić czy któreś z elementów nie uległy korozji oraz czy jest zachowana ciągłość instalacji. Z kolei raz na 5 lat konieczny jest przegląd, który oprócz wspomnianych czynności obejmuje pomiar rezystancji uziemienia.

Pomiary pozwalają ocenić skuteczność instalacji uziemiającej, a ma to bezpośredni wpływ na działanie instalacji piorunochronnej. Duża zaletą jest to, że wspomniane przeglądy wykonuje również firma pod tym linkiem: https://izosky.pl/. Jest to ogromna zaleta, ponieważ cała kompleksowa usługa zostanie wykonana przez te same osoby – dzięki temu nie musimy szukać innych, którzy się tym zajmą. Przez to mamy pewność, że od samego początku oraz podczas eksploatacji wszystko będzie wykonywane na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.