Serwisowanie hydrauliki siłowej

Naprawa i regeneracja podzespołów hydraulicznych

Hydraulika siłowa jest bardzo specyficzną gałęzią technologiczną. Potężne możliwości, jakie zapewnia, idą tutaj w parze z niezwykle delikatnymi i wymagającymi precyzyjnego wykonania elementami. Siłowniki hydrauliczne, tłoki, pompy, każdy element hydrauliki siłowej pracuje przy potężnych obciążeniach, stąd też musi być regularnie poddawany przeglądom i ewentualnym naprawom.

Naprawa hydrauliki siłowej

Każdy podzespół instalacji w maszynach związanych z hydrauliką siłową oraz urządzeniami hydraulicznymi jest niezwykle precyzyjny. Tłoki czy też elementy pomp lub siłowników produkowane są przy zachowaniu bardzo niskich tolerancji. Ma to bardzo istotny wpływ na jakość ich działania oraz możliwości całego układu hydrauliki siłowej. Nawet niewielka nieszczelność lub brak spasowania poszczególnych elementów może skutkować poważnym uszkodzeniem i wysokimi kosztami naprawy.

Naprawa hydrauliki siłowej często wiąże się z koniecznością wymiany wielu podzespołów i tym samym przestojem urządzenia. W HYDROBIG jesteśmy jednak świadomi, że przestój jest kosztowny, dlatego przygotowaliśmy nasz magazyn części zamiennych w taki sposób, aby był on jak najkrótszy.

Naprawa siłowników hydraulicznych

Siłownik hydrauliczny jest „końcowym” podzespołem, który jednocześnie poddawany jest największym obciążeniom. Zadaniem siłownika jest podniesienie i podtrzymanie konstrukcji. Siłowniki hydrauliczne mają zdolność do podnoszenia nawet kilkunastu ton, stąd też muszą być wykonane w bardzo niskich i ściśle określonych tolerancjach.

Awarie siłowników hydraulicznych są najczęściej efektem przeciążenia siłownika lub jego uszkodzenia wynikającego z niewłaściwego użytkowania. Taka awaria bywa bardzo problematyczna, a naprawa siłowników hydraulicznych często czasochłonna.

W HYDROBIG realizujemy profesjonalne naprawy siłowników hydraulicznych. Ogromne zaplecze maszynowe, doświadczona kadra i dostęp do części zamiennych pozwalają nam świadczyć usługi napraw tych podzespołów szybko i skutecznie.

Naprawa tłoków hydraulicznych

Jedną z najpoważniejszych awarii, które mogą przydarzyć się podczas użytkowania instalacji hydrauliki siłowej, jest awaria tłoków hydraulicznych. Tłoki, które znajdują się w pompie są tak samo istotne jak te, które pracują w silniku samochodowym. Naprawa tłoków hydraulicznych wiąże się z demontażem większej części pompy i jej późniejszym poskładaniem. Uszkodzenia tłoków podobnie jak i siłowników wynikają z przeciążenia i niewłaściwego użytkowania urządzenia. Mogą być też efektem niewłaściwego wykonania podzespołów zamiennych.

Tłoki w pompie hydraulicznej naprawiać i regenerować mogą wyłącznie specjaliści. Dlatego wybierając HYDROBIG, możesz być pewny, że usługa zostanie wykonana solidnie i z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.