Rodzaje ogrodzeń

Istotnym elementem każdej posesji jest ogrodzenie. Dodaje ono jej nie tylko uroku, lecz także chroni przed wścibskim wzrokiem przechodniów. Dziś wybór ogrodzeń jest ogromny, ale największą popularnością cieszą się te, które są wykonane z betonu. Które produkty są najlepszym wyborem?

Ogrodzenia betonowe a ich istotne zalety

Ogrodzenie odgrywa bardzo ważną rolę na każdej posesji. Jego podstawową funkcją jest zabezpieczenie terenu oraz znajdujących się na nim dóbr. Poza tym wyznacza ono granice działki oraz zapewnienia stuprocentową prywatność każdemu właścicielowi posesji. Co więcej, ogrodzenie pełni funkcję estetyczną. Jest ono swego rodzaju wizytówką domu. Niezwykle ważne jest zatem to, aby wybrać takie, które będzie trwałe oraz estetyczne. Doskonałym wyborem są właśnie ogrodzenia betonowe, które to charakteryzują się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Znoszą one bardzo dobrze wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury.

Betonowe ogrodzenia oferowane przez Jadar są bardzo stabilne, wytrzymałe oraz funkcjonalne. Są one zbrojone, a to dodatkowo uodparnia je na pęknięcia.

Poszczególne elementy wielu betonowych ogrodzeń można pomalować na wybrany kolor. Bardzo ciekawie prezentują się takie ogrodzenia, których fragmenty imitują kamień, cegłę czy bloczki skalne.

Jakie wyróżnia się rodzaje betonowych ogrodzeń?

Wybór jest ogromny. W sprzedaży są powszechnie dostępne:

  • płyty z betonu – których przęsła mają zazwyczaj około 2 metrów szerokości, a każde z nich może się składać z kilku płyt. W ofercie dostępne są zarówno płyty ażurowe, jak i pełne. Te pierwsze posiadają charakter bardziej dekoracyjny, a drugie przypominają nieco mur i doskonale zasłaniają posesję
  • ogrodzenia z bloczków betonowych – które to doskonale sprawdzają się do budowy ścian ogrodzeniowych, podmurówek oraz jako słupki, między którymi można umieścić metalowe przęsła.
  • ogrodzenie z gazonów betonowych – takie ściany wymagają postawienia fundamentu. Górę takiego ogrodzenia można wypełnić ziemią czy posadzić na niej ulubione rośliny. Tego typu ogrodzenia posiadają różne kształty oraz kolory
  • ogrodzenie wylewane – takie modele są trudniejsze w montażu. Ich wzniesienie jest bardzo pracochłonne i wymaga przygotowania stóp oraz ław fundamentowych. Dużą zaletą tego typu ogrodzeń jest to, że są bardzo trwałe, a ponadto można je wykończyć w oryginalny oraz bardzo interesujący sposób.

Sprawdzonym wyborem są także ogrodzenia betonowe wykonane z prefabrykowanych elementów. Ich kształty mogą być różnorodne, zatem potrafią nadać każdej posesji wyjątkowego charakteru. Co więcej, takie ogrodzenie może posiadać różne kolory, a to w bardzo dużym stopniu zwiększa atrakcyjność każdej posesji.