parapet drewniany

Kiedy decydujemy się na odświeżanie mieszkania lub jednego z pomieszczeń, w których dominują drewniane elementy, zadajemy sobie pytanie, czy dobierać kolory pod wystrój wnętrza, czy może jednak zmienić wszystko. Czy na przykład będziemy musieli wymienić parapet drewniany w związku z tym. Oczywiście dla wielu osób ten dylemat może wydawać się abstrakcyjny. Kto będzie zaraz wymieniał meble, stoły, sofy, żeby podporządkować wszystko zmianie kolorystycznej pomieszczenia. To prawda. Rzadko się to zdarza. Nie można tego jednak wykluczyć. Bo co zrobić, jeżeli marzy nam się kolorystyczna rewolucja?

Jest na to kilka rozwiązań i wcale nie wymaga to od nas niewiadomo ile pracy. Po pierwsze warto sobie zdawać sprawę, że w tego rodzaju pomieszczeniach, w których dominują naturalne przedmioty, kolorystyka jest mniej więcej ustalona. To znaczy, że najczęściej spotykamy się ze stonowaną szarości, beżem, czasami odcieniami brązu, na pewno pojawia się tutaj biel i czerń. Czasami zieleń lub błękit w postaci dodatków i ozdób. To nie znaczy, bo musimy sobie to wyraźnie powiedzieć, że taki drewniany parapet sprawdza się tylko w tej konkretnej kolorystyce. Nie. Mamy lepszą wiadomość – jest idealny właściwie w każdej palecie kolorów.

Parapet drewniany

Zatem na pierwszy rzut oka, wydaje się, że jeden problem mamy  z głowy. Jeżeli dominuje w naszym otoczeniu drewno, nie musimy się obawiać naszej wyobraźni. Marzy nam się kolorystyczne rewolucja? Śmiało. W tego rodzaju aranżacjach, nasze decyzje nie będą w żaden sposób się kłócić z wystrojem. Czy będzie to parapet drewniany, biurko dębowe, panele sufitowe, czy solidny stół – wszystko powinno ze sobą pasować i w żaden sposób sobie nie przeszkadzać. Tak czy siak na końcu osiągniemy harmonię.

Ich siłą jest naturalność

Ale warto pamiętać, że to nie jest jedyna możliwość. Możemy podjąć decyzję, że również meble z drewna nieco zmienią swój wygląd. Są na to sposoby, chociaż nie możemy zapominać, że ich siłą jest naturalność, sposób układu słojów, a nawet sęków. Że to jest coś, co nas do nich przekonuje i co na końcu sprawia, że w ich otoczeniu czujemy, że jest zdecydowanie przytulniej i cieplej. Jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się i w tej materii poeksperymentować, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Przygotować drewno do procesu

Pamiętajmy jednak, że aby dokonywać tutaj zmian, będziemy musieli dobrze przygotować drewno pod ten proces. Zatem będzie trzeba dokładnie je wyczyścić, wyszlifować albo wystrugać. Jeżeli ma strukturę, która wymaga bardziej skomplikowanych prac, warto skorzystać ze specjalnych preparatów do usuwania np. lakieru. I dopiero wtedy, zająć się szlifowaniem i nakładaniem farby.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *