przecinarki do glazury

Nikt nie wyobraża sobie łazienki z farbą na ścianach, bo nawet najbardziej wodoodporne preparaty nie zapewnią nam czystości i braku zagrzybienia. Podobnie sprawa ma się z kuchniami, gdzie nierzadko musimy czyścić powierzchnie z tłuszczu i innych pozostałości po gotowaniu. Dlatego też chociażby w tych dwóch miejscach w naszym domu decydujemy się na kafelki. Tworzy to wiele możliwości aranżacyjnych. Czy da się to zrobić bez udziału ekipy remontowej? Oto kilka rad dla domorosłych glazurników!

Zaczynamy od projektu

Każda kuchnia czy łazienka marzeń zaczyna się od projektowania przestrzeni, która będzie nam służyć przez długie lata. Warto poświęcić na te przygotowania odpowiednią ilość czasu. Nie spieszmy się i nie dokonujmy pochopnych wyborów. Dobrze jest przejrzeć katalogi, poszukać inspiracji w Internecie i dopiero wówczas zabrać się za zakupy. Dzięki temu unikniemy spontanicznych decyzji, których później często żałujemy. Kolejną kwestią jest obliczenie, ile materiału potrzebujemy. Koniecznie kupmy płytki z niewielkim marginesem – w pracy zawsze coś pęknie czy się potłucze. Samodzielne wykonanie będzie od nas wymagało również zakupu niezbędnych akcesoriów. Na pewno zaliczyć do niego trzeba narzędzia takie jak przecinarki do glazury oraz poziomnicę. Co jeszcze?

Czy krzyżyki to konieczność?

Krzyżyki między kafelkami to konieczność, jeśli zależy nam na zachowaniu poziomu oraz odpowiednio ukształtowanym wzorze. Nie jest to skomplikowane, jeśli bowiem mamy odpowiedni klej, a przecinarki do glazury równo odkroją potrzebny kształt, cała praca powinna przebiegać sprawnie i bez problemu. Warto jest zainwestować w odpowiednie wyposażenie, znacznie poprawi to efekt, jaki uzyskamy na końcu.

Jak dobrać fugi?

Nie zapominajmy o odpowiednim doborze koloru fug. Wysokiej jakości klej, ale i wypełnienie przestrzeni pomiędzy kafelkami stworzy ładny wizualnie efekt, a co ważne – utwardzi i wzmocni całość konstrukcji. Kafelkowanie glazury czy terakoty przypomina układanie puzzli – wymaga cierpliwości i precyzji, a także bystrego oka. Dzięki odpowiednio wykonanej pracy będziemy mogli cieszyć się przez lata pięknie wykończoną łazienką czy kuchnią.

Najnowsze trendy

Glazura coraz częściej pojawia się w innych niż kuchnia albo łazienkach przestrzeniach. Obecne trendy sprawiają, że piękne płytki nie kojarzą się już ze szpitalną stołówką czy salą operacyjną, a znakomicie dopełniają całość aranżacji w różnych przestrzeniach. Modna jest butelkowa zieleń i błękity. Producenci prześcigają się w zaspokojeniu potrzeb potencjalnych klientów. Warto zatem zaszaleć – z pewnością znajdzie się coś właśnie dla nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *