ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz częstszym wyborem w czasie budowania domu czy remontowania mieszkania. Ogrzewanie podłogowe ma bardzo wiele zalet, dlatego nic w tym dziwnego, że jako innowacyjne źródło ciepła w domu cieszy się tak dużą popularnością. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować pieniądze w ogrzewanie podłogowe.

Czym jest ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest systemem ogrzewania domu lub mieszkania, ale schowanego pod podłogą. Wyróżniamy ogrzewanie podłogowe elektryczne oraz wodne. Ogrzewanie wodne cenią sobie osoby szukające komfortowego źródła ciepła w domu, które obniży koszty ogrzewania nawet o połowę. Elektryczne natomiast kierowane jest do osób ceniących sobie równy rozkład temperatury w całym mieszkaniu. Sposób ten jest tańszy w montażu i może służyć jako dodatek do już istniejącej, tradycyjnej instalacji grzewczej.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe cieszy się ogromną popularnością i posiada masę pozytywnych cech. Wśród nich należy wymienić: pionowy profil temperatury, brak grzejników, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a także niższe koszty eksploatacji.
Tak wygląda to w wielkim skrócie, my jednak pozwolimy sobie rozwinąć ten temat. Otóż ogrzewanie podłogowe sprawia, że mieszkanie nagrzewa się od podłogi. Zimą jest nam ciepło w stopy, ale im wyżej (dalej) od podłogi się znajdujemy, tym jest chłodniej. Drugą istotną zaletą ogrzewania podłogowego jest także brak nieestetycznych i niepotrzebnie zabierających miejsce grzejników. Jeśli chcemy mieć stylowo wykonane wnętrze, znajdujące się wokół rury mogą zakłócać naszą aranżację. Możemy je jednak schować, właśnie w podłodze. Zyskamy tym samym także dodatkowe miejsce oraz ograniczymy ilość kurzu w domu, co jest istotne głównie w przypadku alergików. Ogrzewanie podłogowe pozwala też współpracować z pompami ciepła lub instalacjami solarnymi. W ten sposób możemy więc być bardziej ekologiczni.
Ogrzewanie podłogowe polecane jest również osobom oszczędnym. Jak wynika z badań, wybór takiego źródła ciepła może znacząco poprawić nasz budżet poprzez obniżenie kosztów eksploatacji. Ogrzewanie podłogowe jest więc racjonalną, długoterminową inwestycją, którą poleca coraz więcej osób.

Ogrzewanie podłogowe grzejniki konwekcyjne

Ogrzewanie grzejnikowe jest jedną z najprostszych instalacji grzewczych. Grzejniki konwekcyjne zapewniają szybkie rozprzestrzenianie się ciepła po całym pomieszczeniu, dlatego najczęściej zakłada się je w mieszkaniach. Mogą jednak zajmować miejsce oraz zaburzać estetykę wnętrza, dlatego przy budowie domu jednorodzinnego coraz częściej wybiera się ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe Szczecin – Twój Instalator

Firma Twój instalator z siedzibą w stolicy województwa zachodniopomorskiego zajmuje się montażem ogrzewania podłogowego od wielu lat. Z usług firmy można skorzystać zarówno w Szczecinie, jak i jego okolicy. Fachowcy zatrudnieni w przedsiębiorstwie Twój Instalator montują ogrzewanie podłogowe w kamienicach, mieszkaniach i domkach jednorodzinnych. Jako zespół doświadczonych ekspertów nie boją się żadnych wyzwań.
W ofercie sklepu oraz firmy Twój Instalator można znaleźć bardzo bogatą ofertę składającą się z wielu różnorodnych akcesoriów i produktów. Pozwala to na stworzenie w pełni oszczędnego, funkcjonalnego oraz nowoczesnego systemu ogrzewania pomieszczeń, sterowanego zarówno w sposób bezprzewodowy, jak i przewodowy.
Jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego, koniecznie odwiedź nasz sklep, porównaj oferty oraz zadaj wszystkie nurtujące cię pytania naszym doświadczonym pracownikom.
Nasz sklep znajduje się w galerii Turzyn, ale ofertę można sprawdzić także w wersji online, udostępnionej w Internecie. W ten sposób zawsze szybko i łatwo możesz skompletować wybrany przez siebie system ogrzewania zarówno elektrycznego, jak i wodnego.
Dodatkowo umożliwiamy skontaktowanie się z nami w celu ustalenia ceny całego kompletu lub jego poszczególnych części. Oprócz sklepu prowadzimy także firmę zajmującą się montażem instalacji, ich serwisem, a także modernizacją. Jeśli więc jesteś z województwa zachodniopomorskiego, zachęcamy do kontaktu.