nowoczesne biuro

Biuro — niezależnie od tego, czy znajduje się ono w domu, czy poza nim – można urządzić we własnym zakresie. Coraz popularniejszym, rozwiązaniem staje się jednak korzystanie z usług architekta wnętrz, który nie tylko jest obeznany z obecnie panującymi trendami dekoratorskimi, ale podczas swojej pracy potrafi uwzględnić wiele czynników, który my nie wzięlibyśmy pod uwagę.

Jak powinno wyglądać nowoczesne biuro?

Współczesne biuro powinno charakteryzować się kilkoma podstawowymi zasadami. Pierwsza z nich to reguła: „Im mniej, tym lepiej”. Należy pamiętać, że gabinet to nie miejsce pracy indywidualnej, ale pomieszczenie, w którym pracownik spotyka się z interesantami oraz kontrahentami. Psychologowie są zgodni co do tego, że po przekroczeniu progu przedsiębiorstwa, pierwsze, co oddziałuje na klientów to wystrój wnętrza. Nic dziwnego, w końcu większość ludzi jest wzrokowcami, a uporządkowane, minimalistyczne aranżacje wzbudzają duże zaufanie wśród odbiorców. Lepiej więc nie przesadzać z żywymi kolorami ścian i nie przytłaczać gości ze zbyt dużą ilością akcesoriów i dodatków. Najrozsądniejszym wariantem są meble z ponadczasowego drewna. W nowoczesnej odsłonie biura często można również spotkać meble wykonane z poliwęglanu, szkła, czy metalu.

Architekt wnętrz — od czego zależna jest cena usługi?

Coraz więcej właścicieli firm decyduje się na zatrudnienie architekta wnętrza. Kogo określa się takim mianem i jak plasują się ceny takiej usługi na rynku?  Sprawdź na https://massoni.pl/.

Kim jest architekt wnętrz?

Jest to specjalista w dziedzinie projektowania pomieszczeń tak, aby jak najlepiej spełniały one swoje funkcje. Oczywiście powinien wyróżniać się wiedzą na temat budownictwa, umiejętnością analitycznego myślenia, kreatywnością oraz wyczuciem gustu. 

Cena zależna od kwalifikacji

Profesjonalne biuro projektowe to firma, w której szeregach znajdują się wyłącznie fachowcy — najczęściej absolwenci Akademii Sztuk Pięknych. I choć konkurencja na rynku jest duża, można przyjąć założenie, że im wyższa cena usługi dekoratorskiej, tym większa gwarancja nienagannej jakości.

Należy wystrzegać się studentów bez wystarczającej praktyki oraz osób pracujących w tym fachu tylko dorywczo. Zaprojektowanie nowoczesnego biura to nie tylko kwestia sporządzenia listy zakupów na podstawie tego, co akurat modne jest w branży wnętrzarskiej, ale także rozplanowanie przestrzenne pomieszczenia oraz branie pod uwagę czynników technicznych (np. spadzistego sufitu). 

Cena, a zakres projektu

Cena za usługę architekta wnętrz w dużej mierze zależy od rodzaju projektu. Zaprojektowanie nowoczesnego biura może przyjąć formę:

  • koncepcyjną — wizualizacji układu funkcjonalnego z podkreśleniem stylu i estetyki wnętrza;
  • kompleksową — innymi słowy koncepcji wraz z wykonaniem projektu;
  • jednorazowej konsultacji — usługi jedynie doradczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.