oznakowanie poziome

Trudno sobie wyobrazić, co by było, gdy zabrakło oznakowania poziomego na drogach ekspresowych, autostradach, jak i wielu innych miejscach. Dzięki niemu orientacja na jezdni jest dużo prostsza. Jego zadaniem jest też funkcja informacyjna – informuje, czy można m.in. zmieniać pas. Czasem jednak następuje zmiana organizacji ruchu, co często przekłada się na konieczność usunięcia oznakowania poziomego. Jak to wygląda? Sprawdź!

Dlaczego trzeba usuwać oznakowanie poziome?

Istnieją różne powody, dla których czasem konieczne jest usunięcie oznakowania poziomego. Najczęściej przyczyną jest zmiana organizacji ruchu czy też stworzone nowych miejsc postojowych na parkingach. Usuwanie oznakowania poziomego przeprowadza się też w magazynach by zwiększyć wydajność pracy.

Tego typu prace trzeba wykonać także wtedy, gdy należy odnowić istniejące oznakowanie lub odpowiednio przygotować podłoże pod malowanie nowych oznaczeń. Wiele osób decyduje się także na usuwanie oznakowania poziomego, gdy planuje rezygnację z wynajmu lub sprzedaż przestrzeni takiej jak magazyn czy hala.

W jaki sposób usuwa się oznakowanie poziome?

Istnieje wiele sposobów na usuwanie oznakowania poziomego, lecz jedną z lepszych jest metoda hydrodynamiczną. Inaczej nazywa się ją Water Jet czy waterblasting. Jest to szybka i mało inwazyjna technologia, więc nie ma ryzyka uszkodzenia struktury powierzchni betonu czy asfaltu. Cząsteczki wody mają ogromną moc, ponieważ docierają we wszystkie szczeliny, oczyszczając powierzchnię.

Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że nie jest szkodliwa dla środowiska. To jedna z niewielu technologii, która jest przyjazna środowisku, ponieważ wykorzystuje się jedynie wodę, która nie ma szkodliwego wpływu na ludzi, rośliny, czy zwierzęta. Co więcej, od razu po usunięciu oznakowania poziomego i wyschnięciu nawierzchni, można wykonać ponowne oznakowanie.

Kiedy można zastosować metodę Water Jet?

Jeśli szukasz bezpiecznej techniki usuwania oznakowań poziomych, to zdecyduj się na Water Jet. Woda pod ciśnieniem znakomicie radzi sobie z usuwaniem znaków termoutwardzalnych, chemoutwardzalnych, cienkowarstwowych, jak i grubowarstwowych. Tę metodę cechuje wysoka skuteczność, a na dodatek można ją stosować niezależnie od warunków atmosferycznych. Świadczeniem profesjonalnych usług w tym zakresie zajmuje się firma Eco-Para, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Korzystając z jej usług, możemy mieć pewność, że usługa zostanie zrealizowana bezpiecznie i solidnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *