mieszkanie na Wilanowie

W Warszawie można znaleźć atrakcyjne mieszkania nie tylko w samym centrum miasta, ale również jego okolicach. Dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy cieszy się zwłaszcza Miasteczko Wilanów, będące obecnie jedną z coraz lepiej zagospodarowanych dzielnic. Na jej obszarze znaleźć można zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. W Wilanowie nieustannie realizowane są nowe, wyjątkowo atrakcyjne inwestycje. Dlaczego warto wybrać mieszkanie w tej dzielnicy Warszawy?

Zróżnicowany wybór mieszkań

Wilanów to dzielnica, w której dominuje stosunkowo niska zabudowa. Nieruchomości usytuowane w tym miejscu to zarówno luksusowe rezydencje i apartamenty, jak i zabytkowe budynki czy obiekty usługowo-biurowe. W Wilanowie znaleźć można także liczne tereny zielone, rezerwaty i parki. Dzielnica ta pozostaje jednocześnie wyjątkowo kameralna, ze względu na względnie niski stopień zaludnienia. Na terenie Wilanowa zostały w ostatnim czasie oddane do użytku zupełnie nowe projekty, takie jak Rumiana House. Wiele mieszkań w tej dzielnicy trafia także na rynek wtórny, co wynika z wcześniejszego popytu na inwestycje realizowane jeszcze na samym początku istnienia nowych osiedli. Kupując mieszkanie w Warszawie można dzięki temu zyskać bardzo szeroki wybór między lokalami nowymi i używanymi.

Nowoczesna i zadbana urbanistyka

Do zalet Wilanowa bez wątpienia należy jego unikalna urbanistyka. Dzielnica ta funkcjonuje jako duży kompleks miejskiej zabudowy, którego projekt opracowany został przez profesjonalnych urbanistów. Na jej terenie znaleźć można wiele interesujących rozwiązań architektonicznych, ponieważ praktycznie cały Wilanów ma postać przemyślanego zespołu kwartałów poprzecinanych osiami widokowymi. W rezultacie miejsce to znacząco różni się od typowych osiedli i blokowisk w Warszawie, które zniechęcają wiele osób swoją monotonią. Wilanów zwraca uwagę także wyjątkową dbałością o przestrzeń publiczną, ze względu na wzajemne poszanowanie wspólnych obszarów mieszkalnych. Mieszkanie w tej dzielnicy to idealne rozwiązanie dla estetów, których odrzuca nieporządek w postaci niewywożonych śmieci czy wszechobecnego graffiti na murach. Ładna, zadbana przestrzeń oraz estetyczna architektura to bardzo istotne zalety Wilanowa, przekładające się na wyjątkową atrakcyjność mieszkania w tym miejscu.

Rozbudowana infrastruktura

Infrastruktura Wilanowa jest wyjątkowo rozbudowana i starannie przemyślana, dzięki czemu optymalnie spełnia różne potrzeby mieszkańców. Na obszarze dzielnicy nie brakuje szkół, przedszkoli, placówek bankowych, restauracji, przychodni, salonów kosmetycznych, drogerii, aptek, sklepów oraz innych obiektów handlowo-usługowych. Mieszkańcy Wilanowa mają dzięki temu dostęp do wszystkich miejsc, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Nie bez znaczenia pozostaje bliska dostępność przyrody i terenów zielonych, pozwalająca na oderwanie się od wielkomiejskiego zgiełku. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby rezerwat skarpy ursynowskiej, który zwiedzać można z dziećmi. Wilanów pozostaje przy tym jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy, której mieszkańcy są mili, kulturalni i przyjaźnie nastawieni do sąsiadów.

Dobra komunikacja z innymi częściami Warszawy

Na mieszkanie na Wilanowie bardzo często decydują się osoby, które oczekują bezproblemowej komunikacji z innymi dzielnicami Warszawy. W okolicy nietrudno znaleźć linie autobusowe, pozwalające na sprawne przedostanie się do dowolnej części miasta. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza autobusy nocne, które zatrzymują się m.in. na pętli Wilanów. Obecnie trwają również prace nad budową dodatkowej linii tramwajowej oraz Południowej Obwodnicy Warszawy, które mają szanse jeszcze bardziej usprawnić komunikację w dzielnicy. Wilanów pozostaje przy tym bardzo dobrym miejscem także dla osób zmotoryzowanych, za sprawą szybkich i wygodnych dróg prowadzących do centrum oraz innych obszarów stolicy. Nieustanny wzrost mieszkańców dzielnicy sprawia, że rozwój infrastruktury następuje także pod kątem miejsc do parkowania.

____________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy AlberoInvest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *