drewniane meble

Jeżeli posiadamy małe mieszkanie, to najczęściej zazdrościmy tym, którzy posiadają większy metraż. Nie są to oczywiście jakieś uczucia, które nas zjadają i nie pozwalają zasnąć. Nie. Nie w tym rzecz. Raczej jest to wynik bardzo praktycznych rozwiązań. Na małej przestrzeni częściej będziemy myśleć o tym, że uratują nas tylko meble na wymiar. W dużo większej przestrzeni niekoniecznie będziemy się tym przejmować. Chociaż i tutaj są takie wnętrza, które wymagają dokładnego planowania.

Gdzie zatem, posiadając małą, ale przytulną nieruchomość, będziemy myśleć o dokładnym rozplanowaniu pomieszczeń? Cóż – na pewno w kuchni. Zapewne, jeżeli małe mieszkanie, to i kuchnia mała, zatem trzeba będzie ją optymalnie zagospodarować. Może nawet w ten sposób, że nie będzie w niej miejsca na stół, a bardziej nastawimy się na to, że blaty przy szafkach, będą pełnić tę rolę. W małej kuchni na pewno sprawdzą się drewniane meble na wymiar. Nie ma niczego lepszego niż naturalne środowisko dla codziennych czynności. Od razu robi się przytulniej i cieplej.

Meble na wymiar w mały salonie

Doświadczenie nam mówi, że, aby dobrze wykorzystać salon w małej zabudowie, będzie on musiał pełnić kilka funkcji naraz. To nie będzie miejsce, gdzie w wyjątkowych sytuacjach spotykać się będziemy ze znajomymi. Prawdopodobnie przejmie rolę jadłodajni, może nawet pokoju do zabaw z dziećmi, miejsce wypoczynku itp. Zatem tutaj meble na wymiar, to właściwie konieczność. Każdy metr jest na wagę złota. Każda wolna przestrzeń może być jeszcze lepiej wykorzystana, a wszystko tak, aby z jednej strony nie przytłaczała nas natłokiem, a z drugiej strony była w miarę funkcjonalna.

Pokój dla dziecka

Jeżeli mamy pokój dla dziecka, to byłoby to chyba jedne pomieszczenie, które nie będzie od nas wymagać bardzo starannego zaplanowania przestrzeni. Oczywiście – różnie to może być. Ale szczególnie w początkowej fazie – wystarczy tam łóżeczko, miejsce do zabaw, półka na zabawki i może komoda lub szafka na dziecięce rzeczy. Przy czym im dziecko mniejsze, tym mniej jest w tym zakresie problemów. W myśl zasady – małe dziecko, mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. Rzecz jasna w tym tylko sensie, że tak, jak dorośli, będzie wymagało nieco innej przestrzeni, w której będzie się dobrze czuło.

Podsumowanie

Na koniec – trudno tutaj mówić o innych pomieszczeniach w tym samym kontekście. Przykładowa łazienka rządzi się nieco innymi prawami. Tutaj – czy jest to małe mieszkanie, czy duże – potrzebna jest niemal wszędzie podobna ilość zabudowy.