Drewniane dekoracje do ogrodu dobrze wpisują się zarówno w ogrody w nowoczesnym, jak i angielskim lub naturalistycznym stylu. Można zdecydować się na gotowe ozdoby lub wykonać je samodzielnie. Drugie rozwiązanie jest atrakcyjne w szczególności dla miłośników majsterkowania, którzy mają własne szlifierki kątowe lub elektronarzędzia do wiercenia otworów. Co można wykonać z drewna w celu ozdobienia ogrodu?
1. Pilarki tarczowe do cięcia drewna
2. Jakie rodzaje elektronarzędzi wybrać do precyzyjnej obróbki drewna?
Dekoracje z drewna do ogrodu wykonane samodzielnie są niepowtarzalne i często trwalsze niż tanie konstrukcje z marketów. Dzięki możliwości zadecydowania o sposobie łączenia elementów, dokładnego docięcia za pomocą elektronarzędzi i dobrania gatunku oraz grubości drewna, gotowa dekoracja prezentuje się efektownie. Do wykonania własnych ozdób do ogrodu nie trzeba używać sprzętów do zastosowań profesjonalnych, dlatego niemalże każdy może zdecydować się na majsterkowanie w ogrodzie.
Pilarki tarczowe do cięcia drewna
W celu stworzenia własnych dekoracji drewnianych do ogrodu na początek powinno się przygotować narzędzia, które posłużą do cięcia drewna na mniejsze elementy. Z długich, równo dociętych desek można wykonać modne kwietniki na taras lub wolnostojące na trawniku. Cieńsze listewki mogą z kolei posłużyć do stworzenia ozdobnej kratownicy do podtrzymywania pnączy zasadzonych w donicy. Elektronarzędzia przycinają je szybko i z maksymalną dokładnością, dlatego wystarczy lekko przetrzeć krawędź papierem ściernym, by usunąć wszelkie drzazgi.
Pilarki tarczowe sprawdzają się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce ROD za miastem. Do użytku w okolicy domu można wybrać modele zasilane prądem elektrycznym, z kolei na działce bez dostępu do prądu – urządzenia wyposażone w akumulator. Dzięki temu nawet na działce bez elektryczności nie trzeba wykonywać prac wyłącznie narzędziami ręcznymi.
Jakie rodzaje elektronarzędzi wybrać do precyzyjnej obróbki drewna?
Z drewna można wykonać również eleganckie łuki i pergole na pnące róże. Szlifierki oscylacyjne i wyrzynarka sprawiają, że wszelkie łączenia z drewna są idealnie dopasowane, a konstrukcja cechuje się trwałością i stabilnością. Do precyzyjnej obróbki drewna przydaje się też frezarka górnowrzecionowa, dzięki której można wykonać fantazyjne zdobienia i żłobienia nawet w cienkiej desce. Z kolei do usuwania drzazg i wygładzania dużych elementów z drewna przydają się szlifierki taśmowe, które zastępują tradycyjny papier ścierny i przyśpieszają pracę.