kwatery pracownicze

W jakich sytuacjach należy myśleć o wynajęciu kwaterunku dla pracownika? Takie pytanie zadaje sobie nie jeden pracodawca. Oczywiście wynajęcie nowego lokum jest konieczne we wszystkich sytuacjach, w których zatrudnia się osoby zameldowane lub zamieszkujące na stałe w innej miejscowości niż miejsce pracy. W miejscowości oddalonej od miejsca pracy o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów.

Zapewnienie kwaterunków jest koniecznością

W momencie kiedy pracownik musi wyjechać w delegację kilkudniową lub wielomiesięczną koniecznością jest zapewnienie odpowiednich warunków noclegowych. Przede wszystkim odległość od miejsca  wykonywania pracy to najważniejszy wyznacznik. Lokalizacja obiektu blisko nowego miejsca pracy zmniejszy również koszty związane z transportem i dodatkowo sprawia, ze pracownicy mają więcej czasu na odpoczynek, ponieważ nie tracą go na dojazdy. Dlatego jeszcze przed wynajmem, należy zorientować się, jaka lokalizacja będzie najbardziej odpowiednia, czy wybrane kwatery dla pracowników w Krakowie posiadają odpowiednie połączenie komunikacji miejskiej lub, czy posiadają parking w przypadku, kiedy pracownik chce wykorzystać swój samochód. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek z problemami dotarcia do pracy.

Internet i telewizja

Pracownicy nie będą spędzać całego dnia na pracy lub samych dojazdach. Dlatego ważne jest, aby kwatery pracownicze w Krakowie dostarczały również możliwość relaksu i rozrywki w momentach kiedy mieszkańcy będą wypoczywać po ciężkim dniu w pracy. Telewizor powinien znajdować się w każdym pokoju, tak aby wszyscy mogli z niego korzystać. Dodatkowo powinien znajdować się dostęp do internetu. Dzięki temu pracownicy będą mogli wykonywać swoje obowiązki lub kontaktować się z rodziną. Dlatego warto zadbać, aby czas spędzony na delegacji był jak najbardziej przyjemny. W kwaterach pracowniczych niektóre elementy powinny być podobne do tych, które są w każdym domu. Kuchnia powinna być wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, które są potrzebne do codziennego funkcjonowania. W przypadku dłuższych zleceń warto zorientować się, czy jest do dyspozycji pracowników pralka i suszarka oraz inne przybory do sprzątania.

Łazienka, czy jedna jest wystarczająca

Nie ma bardziej denerwującej rzeczy jak stanie rano w kolejce do łazienki. Ilość dostępnych łazienek powinna być adekwatna do ilości osób przebywających w delegacji. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, o które należy pytać podczas rezerwacji kwater pracowniczych. Drugim elementem jest wyposażenie. Musi znajdować się miejsca, aby każdy pracownik mógł swobodnie rozłożyć swoje akcesoria oraz wywiesić ręcznik.