ekspres do kawy

Filtr wody jest niezwykle ważnym elementem, który powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niemu można spożywać czystą i smaczną wodę wprost z sieci wodociągowej kończącej się domowym kranem. Jednak filtr wody może być stosowany nie tylko jako element dzbanka. Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi są polecane przez ekspertów, którzy chcą uzyskać najlepszą jakość przygotowywanej kawy. Dlaczego?

Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi – sposób na smaczniejszą, domową kawę

Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi potrafią zmienić smak kawy o 180 stopni. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób mogą wyciągnąć z swojej domowej kawy jeszcze więcej aromatu i smaku. Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi są odpowiedzią na te pytania! Potrafią w bardzo efektywny i szybki sposób oczyścić używaną wodę jeszcze przed tym jak zacznie przelewać się przed ekspres. Bowiem filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi montowane są na zbiorniku z wodą. Podczas parzenia kawy woda przechodzi przez filtr zawierający między innymi węgiel aktywny i żywicę jonowymienną.

Współpraca tych składników jest bardzo ważna i ceniona. Jednocześnie pozwala usunąć z wnętrza wody metale czy chlor, a także zabezpieczyć elementy ekspresu przed wystąpieniem szkodliwego kamienia. Jest on prawdziwą zmorą polskich urządzeń z działu AGD wykorzystujących wodę. Bowiem polska woda charakteryzuje się bardzo dużą twardością. W wyniku tego podczas przechodzenia wody przez metalowe komponenty ekspresu potrafią wytrącać się z niej osady węglanów magnezu czy wapnia powodując popularny kamień. Zmienia on jakość ekspresu i pogarsza jego funkcjonowanie.

Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi – wymiana

Wymiana filtrów do kawy powinna być uzależniona od ich rodzaju i częstości eksploatacji. Tak naprawdę najlepszym parametrem jest objętość wody ulegającej filtracji, którą można zlokalizować na opakowaniu. Z reguły jest to około 60 litrów i po przefiltrowaniu takiej ilości wody filtr powinno się wymienić. W praktyce przy średnim użytkowaniu ekspresu jest to około 2 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.