Inwestycje budowlane stanowią nie lada wyzwanie dla firm z tej branży. Oprócz olbrzymich nakładów, jakie muszą ponieść, wymagana jest również koordynacja i dobra organizacja prac. Konkretne zlecenie budowlane to kolejno po sobie następujące etapy prac, począwszy od wylania fundamentów, na pracach wykończeniowych skończywszy.

Gdzie szukać zleceń budowlanych?

W jaki sposób pozyskiwać zlecenia budowlane? To pytanie trapi wielu początkujących przedsiębiorców. Do czasu uzyskanie właściwej pozycji na rynku, warto jest zdobywać doświadczenie i zapewnić sobie i swojej firmie właściwą dywersyfikację, dbając o to, aby zlecenie napływały z wielu stron. Jest wiele opcji na zdobycie interesującego nas zlecenia:

  • Poprzez ogłoszenie – to niewątpliwie najpopularniejszy sposób na znalezienie potencjalnego klienta oraz nawiązanie długoletniej współpracy.
  • Poczta pantoflowa – z kolei ten kanał informacyjny jest najprostszy i nie kosztuje prawie nic. Wystarczy, że ty i twoja firma działacie uczciwie i sumiennie wykonujecie swoje obowiązki, a na pewno aktualni klienci polecą was następnym.
  • Przetarg budowlany – ten rodzaj rozwiązania ma tę zaletę, że jest tutaj nieograniczona liczba zleceń. Minusem są dość skomplikowane procedury oraz wadium, jakie należy wpłacić, żeby można było w nim uczestniczyć.

Powyżej wymienione są tylko niektóre z opcji, jakie ma do swojej dyspozycji przedsiębiorca wykonujący na przykład usługi budowlane w Warszawie.

Budowa pod klucz czy stan deweloperski?

Stan deweloperski to najbardziej popularna opcja na obecnym rynku budowlanym. Mieszkanie czy dom na tym etapie wymaga co prawda jeszcze szeregu pracochłonnych prac wykończeniowych, ale z drugiej strony przyszły właściciel ma olbrzymią dowolność w budowaniu wnętrza swojego przyszłego miejsca zamieszkania. Mieszkanie oddane do użytku w stanie deweloperskim posiada wszelkie niezbędne przyłącza, schody, okna, drzwi, parapety czy grzejniki.

Budowa domu czy mieszkania pod klucz to kolejny etap budowy. Tutaj realizujemy swoją wizję końcowego wykończenie naszej inwestycji. Zamiast robić to samemu, może warto zastanowić się nad powierzeniem prac fachowcom, którzy będą realizowali nasze wizje? 

Budowa pod klucz – jakie zalety dla firm?

Realizacja inwestycji pod klucz stanowi na pewno idealne rozwiązanie dla dużych firm, które mają dostęp do fachowców różnych specjalizacji. Firmy budowlane ze Szczecina zlecają wykonywanie drobniejszych prac lokalnym ekipom budowlanym. Zaopatrują się również w materiały w lokalnych hurtowniach budowlanych.

Opcja domu pod klucz stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla klienta, jak i wykonawcy inwestycji. Obie strony, dzięki tej opcji, oszczędzają zarówno czas jak i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *