kinkiety ścienne

Nic tak nie dopełnia wystroju, jak oświetlenie dodatkowe. Dzięki nowoczesnym kinkietom, nawet bardzo prostą aranżację możesz wynieść na wyższy poziom designerskości. Niestety, oświetlenie ścienne nadal jest niedoceniane i często pomijane w projektach wnętrz. Czas to zmienić!

Wybór oświetlenia, zwłaszcza tego dodatkowego, bywa traktowany po macoszemu, w myśl zasady „im taniej, tym lepiej”. Jednak kinkiety nie są rozwiązaniem tak mobilnym, jak np. lampy stojące, dlatego zarówno ich zakup, jak i miejsce montażu trzeba dokładnie przemyśleć. Inaczej pozostaniesz z lampami, które do niczego nie pasują albo nie pełnią żadnej konkretnej funkcji, tylko zabierają miejsce na ścianie i szpecą aranżację. Segment oświetlenia ściennego bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego poświęcając nieco więcej czasu na przeszukanie ofert sklepów internetowych z lampami, na pewno uda Ci się znaleźć idealnie dopasowany model – zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. I to w przystępnej cenie!

Dlaczego kinkiety?

Kinkiety, czyli lampy mocowane na ścianach, już kilka sezonów temu wróciły do łask po latach zapomnienia i kojarzenia głównie ze staroświeckimi mieszkaniami. Projektanci i sami użytkownicy doceniają oświetlenie ścienne za jego walory dekoracyjne i za niesamowity wpływ na budowanie klimatu we wnętrzach. Jeśli wybierzesz designerski kinkiet, będzie on, oprócz funkcji czysto użytkowej, pełnił rolę wyrafinowanej dekoracji. Doskonale zaprezentuje się na pustej ścianie, zastępując obraz czy inną dekorację. W sypialni kinkiety stanowią praktyczną alternatywę dla zabierających sporo miejsca na szafkach nocnych lampek stołowych. Przy okazji prezentują się bardzo efektownie.

Jakie kinkiety wybrać?

To zależy, od oczekiwanej roli oświetlenia ściennego, funkcji pomieszczenia, w którym się ono znajdzie, aktualnie posiadanego lub zaplanowanego wystroju oraz od ilości wolnego miejsca na ścianie. Kinkiety mogą dyskretnie wtopić się w istniejący wystrój (np. proste, kwadratowe lub okrągłe plafony ścienne LED) albo stanowić wyrazisty akcent aranżacyjny, który przyciąga uwagę od razu po przekroczeniu progu i podkreśla indywidualny styl pomieszczenia. W obu przypadkach wybór nie może być przypadkowy.

Nieoczywiste zastosowanie kinkietów

Świat designu stawia przed kinkietami coraz to nowsze zadania. Lampy na ścianę nie tylko skutecznie rozganiają mrok, ale również pełnią ważną funkcję dekoracyjną i cudownie budują nastrój. Zdobią pomieszczenie, podkreślają przyjęty przez właścicieli styl aranżacyjny, urozmaicają wygląd pustej ściany, eksponują urok dekoracji ściennych i kreują pożądany klimat: relaksujący, romantyczny albo przeciwnie – wprowadzający do wnętrz energię, która przyda Ci się zwłaszcza podczas porannego prysznica. Dzięki kinkietom ściennym, bezpiecznie poruszasz się po mieszkaniu, gdy zapada zmrok i komfortowo pracujesz, a jednocześnie cieszysz się pięknymi i stylowymi wnętrzami.