taśma drukowana

Taśma drukowana samoprzylepna to sposób na szybkie, szczelne zamykanie paczek i zabezpieczanie większej liczby pakunków. Czy to jednak jedyna funkcja taśm klejących? W jakich sytuacjach mogą się jeszcze sprawdzić? Wyjaśniamy.

Taśma klejąca drukowana w praktyce

Klejenie i zamykanie opakowań to podstawowa rola taśmy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, sklepach wysyłkowych czy w biurach. Odpowiednio dobrana taśma doskonale sprawdzi się podczas prac ręcznych, jak i mechanicznych. Szybkie i precyzyjne klejenie paczek gwarantuje, że ich zawartość nie wysypie się podczas transportu. Ponadto taśma w sobie jest dowodem na to, że paczka w trakcie transportu nie została rozszczelniona. Jeśli została zerwana lub naruszona, klient może odmówić jej przyjęcia i rozpocząć proces reklamacji jeszcze u firmy transportowej. 

Nie oznacza to, że taśma nie powinna zawierać żadnych dodatkowych informacji. Wręcz przeciwnie – umieszczenie na nich drukowanych komunikatów ma jak najbardziej uzasadnienie. Taśmy mogą przede wszystkim informować o rodzaju zawartości, czyli np. szklanym, delikatnym przedmiocie (np. elektronika), który należy traktować z wyjątkową ostrożnością. Taśma może także zawierać komunikat o zakazie sztaplowania danego ładunku (np. palety), gdyż w przeciwnym wypadku dojdzie do zgniecenia i zniszczenia zawartości. Taśma drukowana może także wskazywać na warunki przechowywania danego produktu, np. zakres temperatur. 

Co równie istotne, taśma stosowana do wysyłki produktów powinna być spójna z identyfikacją wizualną firmy. Nie może być więc szara i bez wyrazu. Może natomiast zawierać logo firmy, jej adres lub inne dane czy slogan reklamowy. W ten sposób klient otrzymuje paczkę, którą lepiej zapamięta i szybciej rozpozna np. logo firmy. W połączeniu z poprawną obsługą klienta i dobrą jakością produktów szansa na ponowne zakupy w tym samym sklepie wzrośnie. 

Stwórz projekt taśmy drukowanej samodzielnie!

Czy zaprojektowanie taśmy drukowanej to skomplikowany proces? W żadnym wypadku. Na stronie TCM Service znajduje się kreator, (zobacz: https://tcmservice.pl/produkt/kreator/) który w kilku krokach pozwoli stworzyć taśmę doskonale dopasowaną do potrzeb firmy. Kreator umożliwia wybór parametrów fizycznych taśmy – począwszy od jej długości i szerokości, po materiał, z którego będzie wykonana. 


W tym względzie istnieje dość szeroki wybór. Taśma drukowana może być wykonana z papieru, polichlorku winylu (PVC) lub polipropylenu (PP). Każdy z materiałów ma inne właściwości, podobnie jak kleje – akrylowe (na bazie wody), a także na bazie kauczuku syntetycznego lub naturalnego. Istotą kreatora są jednak jego możliwości graficzne. Możesz w tym miejscu użyć własnego projektu (np. logo), albo zaprojektować nadruk dzięki dostępnym elementom takim jak ikony, pola tekstowe i tym podobne. Taśma drukowana samoprzylepna może mieć białą, szarą lub transparentną bazę, a sam nadruk może składać się z maksymalnie 3 kolorów. Dzięki kreatorowi TCM Service poznasz również orientacyjną cenę za wykonanie taśmy o wybranych parametrach i złożysz zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.