Od wielu lat w celu hydroizolacji dachów płaskich, tarasów i nie tylko stosowano papę termozgrzewalną. Na przestrzeni lat tradycyjne rozwiązania ewoluują i powstają nowe, alternatywne metody, często bardziej przyjazne dla środowiska. Jednym z nowych sposobów hydroizolacji dachów jest zastosowanie gumy w płynie.
Alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań
Nowy preparat, potocznie nazywany gumą w płynie to elastomer bitumiczny. Substancję cechuje zdolność do odwracalnej zmiany kształtu, rozszerzania i kurczenia się pod wpływem zmiany temperatur. Ponadto guma w płynie jest odporna na promieniowanie UV oraz deszcz. Nawet najcięższe warunki pogodowe nie uszkodzą materiału, a co za tym idzie, nie zmienią się właściwości produktu.
Sprawdzona hydroizolacja powierzchni
Technologia izolacji powierzchni za pomocą gumy w płynie jest już stosowana na całym świecie. Materiał został oddany do badań, które potwierdziły skuteczność metody. Dodatkowo wykazano, że guma w płynie jest w pełni przyjazna środowisku. Nie zawiera żadnych toksycznych substancji oraz rozpuszczalników. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie parametry preparatu, ponieważ może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. W związku z tym nie każda guma w płynie będzie pasowała do danego rodzaju powierzchni.
Naprawa dachów płaskich
Użytkownicy cenią sobie funkcjonalność gumy w płynie, a szczególnie jej elastyczność i trwałość. Środek można kupić jako gotowy preparat i od razu stosować – gumanadach.pl. Dzięki gumie w płynie w łatwy sposób możemy uporać się z przeciekającym dachem. Do aplikacji wystarczy pędzel lub wałek. W przypadku, gdy chcemy dokonać hydroizolacji dużej powierzchni dachu płaskiego, można skorzystać z pomocy specjalistów. W takim przypadku nakładanie preparatu odbywa się maszynowo. W krótkim czasie można pokryć nawet do 1000m2 powierzchni dachu. Po nałożeniu i wyschnięciu guma przybiera postać bezspoinowej powłoki i wówczas otrzymuje ona pełnię swoich właściwości. Proces schnięcia trwa od 24 do 48 godzin.