meble do przedpokoju

Kwadratowy przedpokój może być zarówno trudny, jak i łatwy do urządzenia – wiele zależy oczywiście od jego powierzchni. Zazwyczaj jednak ta część domu lub mieszkania nie należy do największych ani najbardziej ustawnych. Dlatego też meblując ją warto zwrócić uwagę na ofertę mebli skierowaną właśnie do przedpokojów – one uwzględniają wiele problemów związanych z wykorzystaniem przestrzeni.

Jakie meble do wąskiego przedpokoju?

Ciasny przedpokój to prawdziwe wyzwanie dla gospodarza. Musi być bardzo funkcjonalny – bo choć nie spędza się w nim wiele czasu, to jednak przechodzi się przez niego wielokrotnie w ciągu dnia, a także przebiera w nim – co wymaga odpowiedniej przestrzeni. Bywa to trudne, szczególnie gdy wszystkie cztery ściany w tym kwadracie mają pośrodku drzwi do innych pomieszczeń.

Najlepsze meble do wąskiego przedpokoju to takie, które łączą dużą pojemność i możliwość zagospodarowania przestrzeni wewnętrznej z niewielkimi rozmiarami. Świetnie sprawdzą się tu na przykład narożne szafy do garderoby, dzięki którym w kwadratowym przedpokoju zostanie w pełni zagospodarowany wolny narożnik, a ubrania oraz obuwie będzie można chować właśnie tam. W niektórych przedpokojach dużą rolę odgrywać będą specjalne tapicerowane ławki z szafką na buty w siedzisku, posiadające tylny blat z wieszakami na płaszcze i kurtki. Można także umeblować wąski przedpokój w kwadracie wąskimi meblami na wolnych ścianach. Takie wysokie regały do przedpokoju idealnie sprawdzą się na buty, nakrycia głowy czy rękawice i inne elementy odzieży wierzchniej.

Regały do przedpokoju – funkcjonalne i piękne

W przypadku wąskiego, ciasnego przedpokoju bardzo ważne jest nie tylko to, aby regał dał się swobodnie otwierać bez zajmowania przestrzeni, i aby w szafie mieściły się wszystkie ubrania domowników. Duże znaczenie ma również to, jak wyglądają meble do przedpokoju. Z reguły gospodarze meblujący to pomieszczenie decydują się na urządzenie go w sposób stonowany, uniwersalny i przede wszystkim praktyczny. Wszystko po to, aby umeblowanie korytarza wystarczyło z powodzeniem na wiele lat bez konieczności wymiany mebli na nowe. Sprawdzają się tu doskonale meble z płyty meblowej imitującej drewno w naturalnym odcieniu, a także fornirowane fronty.

Jasne fronty mebli do przedpokoju to idealne rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy chce się rozjaśnić to pomieszczenie zwykle pozbawione okien i nadać mu bardziej przytulnego charakteru. Nowoczesna stylistyka mebli dostępnych w Marmex pozwoli urządzić przedpokój nadając mu cech bardziej nowoczesnego, w stylu boho czy skandynawskim – niezwykle popularnych w ostatnich latach. Dobrze wybrane meble do korytarza pomogą zagospodarować przestrzeń wydobywając z niej maksimum praktyczności, a jednocześnie nadać jej odpowiedniego stylu – tak, by każdy, kto wchodzi do domu od razu czuł się tam przytulnie i komfortowo. Duży asortyment szaf, regałów oraz szafek na buty to sposób na niezawodne zakupy – takie, które zostaną zwieńczone idealnie umeblowanym przedpokojem.