hurtownia budowlana

Każda budowa czy remont wiąże się z kosztami, które możemy podzielić na koszty związane z zakupem materiałów budowlanych i koszty za wykonaną usługę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaoszczędzić na kupnie materiałów budowlanych to ten poradnik jest dla Ciebie.
Każda budowa i remont nie obejdzie się bez zakupu materiałów budowlanych, ale istnieje kilka możliwości ich zakupu, które mogą wymagać od nas różnego stopnia zaangażowania. Decydując się na budowę domu czy remont łazienki mamy możliwość przeniesienia wszystkiego na ekipę budowlaną lub remontową, która zajmie się wyborem, zakupem i transportem materiałów, dzięki czemu nie będziemy musieli poświęcać czasu na szukanie materiałów, zakup i transport. O ile zlecenie tego typu zadania ekipie remontowej podczas wykonywania drobnych prac ma sens, to w przypadku większej inwestycji, jaką z pewnością jest budowa domu, warto zastanowić się, czy aby na pewno się to opłaca.

Jak kupić materiały budowlane

Duża inwestycja to również duże wydatki ze względu na ilość materiałów, jakie są potrzebne do jej wykonania. Przy takiej skali zakupów drobne różnice cenowe mogą mieć wpływ na finalny budżet i tu wielu inwestorów stoi przed poważnym wyborem zlecenia zakupu materiałów firmie budowlanej lub przeniesieniu tej czynności na własne barki. Jeśli szukamy oszczędności finansowych, warto mieć kontrolę nad wydatkami na materiały, bo to jedyny element, który jesteśmy w stanie zweryfikować podczas budowy. Tzw. robocizna to bardzo grząski temat i na tym polu nie wiele możemy zdziałać jako inwestor. Cena i ilość zakupionych materiałów to jednak pozycja, nad którą możemy i powinniśmy mieć pełną kontrolę w czasie budowy. O ile jedna czy dwie cegły nie będą obciążeniem dla naszego budżetu to prezenty, jakimi będą niewidoczne worki cementu lub znikający piasek mogą odbić się na kosztach inwestycji.

Materiały budowlane – rabaty dla firm

Wiele firm budowlanych zachęca inwestorów, by Ci powierzyli im zakup materiałów budowlanych, ponieważ mają oni większe rabaty w hurtowniach budowlanych niż osoby prywatne. Tu jednak warto zaznaczyć, że wspomniane rabaty nie zawsze muszą pracować na naszą korzyść i warto poprosić o wstępny kosztorys wraz z ceną i ilością materiałów. Wówczas jesteśmy w stanie zestawić “rabaty” firmy budowlanej z cenami, które zaoferuje nam hurtownia budowlana lub jeden z popularnych marketów.

Tanie materiały budowlane – gdzie szukać?

Materiały budowlane możemy najczęściej kupić w hurtowni, markecie, składzie budowlanym oraz sklepie online. Coraz częściej możemy zobaczyć, że lokalny skład i hurtownia budowlana ma swój asortyment dostępny na stronie lub sklepie internetowym. Przykładem może być Nowa-System – hurtownia budowlana ze Szczecina, która oprócz strony internetowej ma również sklep online. W takim przypadku bez ruszania się z domu możemy sprawdzić, gdzie otrzymamy najlepszy wariant cenowy materiałów budowlanych dla naszej inwestycji. Tak więc szukanie tanich materiałów możemy rozpocząć od wyszukiwarki internetowej i przeszukania listy lokalnych hurtowni budowlanych, dużych sklepów online oraz marketów budowlanych.
Jeśli chcemy, możemy również wysłać zestawienie potrzebnych nam produktów do wybranych firm, w celu indywidualnej kalkulacji. Wiele hurtowni budowlanych oraz marketów jest nam w stanie zaoferować spory rabat, oraz transport materiałów w korzystnej cenie przy pełnym zamówieniu powyżej wcześniej określonej kwoty.

Market budowlany – czy warto kupować?

Zakup materiałów na budowę w markecie budowlanym to bardzo kuszący wybór, szczególnie dla osób, które planują budowę blisko dużych miast takich jak Szczecin. W marketach możemy znaleźć materiały w bardzo atrakcyjnych cenach. Kolejną zaletą marketów budowlanych są promocje, które mogą znacząco odciążyć nasz budżet. Przy wyborze marketu budowlanego jako punktu zaopatrzenia naszej budowy warto sprawdzić, czy wszystkie produkty są w atrakcyjnych cenach. Może zdarzyć się tak, że cena części produktów będzie zachęcająca, natomiast druga część będzie droższa niż w innych miejsca, przez co oszczędność może okazać się znikoma.

Hurtownia budowlana – jak wybrać

Zakupy w hurtowni budowlanej podobnie jak w przypadku wizyty w markecie budowlanym jest dobrym wyborem. Tu jednak możemy spotkać nieco mniejszy asortyment produktów w ofercie. To jednak nie stanowi problemu, ponieważ wiele lokalnych hurtowni budowlanych współpracuje ze sobą i w przypadku gdy czegoś nie otrzymamy na miejscu, możemy to zamówić przez pośrednika, jakim jest lokalna hurtownia budowlana. W takim przypadku pracownicy hurtowni są w stanie wynegocjować jeszcze korzystniejsze ceny, by móc kompleksowo obsłużyć klienta.