remont łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, którego remonty są pracochłonne i kosztowne, dlatego przeprowadzamy je stosunkowo rzadko. Jej zaplanowanie oraz urządzenie bardzo często jest czasochłonne oraz kłopotliwe. Jak zaaranżować wnętrze, które będzie modne i funkcjonalne przez długie lata? Prezentujemy pomysły na urządzenie wnętrza łazienki idealnej do każdego nowoczesnego domu.

Gdzie szukać inspiracji, by modne urządzić nowoczesną łazienkę?

Pierwszym krokiem do wprowadzenia jakichkolwiek zmian we wnętrzu jest znalezienie odpowiedniej inspiracji. Gdzie szukać pomysłów na zaaranżowanie modnej łazienki? Bardzo dobrym miejscem do poszukiwania koncepcji może być salon łazienek, w którym znajdziesz pomysły na aranżacje. Propozycje przedstawione tam są najmodniejsze w danym sezonie, a przy tym na żywo porównasz i ocenisz płytki, armaturę oraz meble. Salony bardzo często posiadają katalogi produktów, które mogą rozdawać klientom – można znaleźć tam bardzo dużo ciekawych rozwiązań, które nie znalazły się w showroomie. Chcąc zainspirować się w sieci, warto zwrócić uwagę na aplikacje z inspiracjami (np. dobrze znany nam Pinterest), serwisy o wnętrzach, a także blogi związane z tą tematyką. Uzupełnieniem wiedzy z salonów, katalogów oraz sieci mogą być czasopisma o budowie i remontach, które wciąż można znaleźć na sklepowych pólkach.

Jakie płytki do łazienki będą modne, ale i ponadczasowe?

Elementami, które najbardziej przykuwają uwagę w łazience, jak i decydują o jej charakterze, są płytki. Jakie wybrać, by były nie tylko modne, ale i ponadczasowe? Warto w tym aspekcie zainspirować się naturą i postawić na bardzo przytulne i ciepłe wzory z motywem drewna lub eleganckie płytki przypominające kolorem kamień, np. z marmurowym wzorem. Oprócz niego do nowoczesnych, nieco minimalistycznych, wnętrz bardzo dobrze sprawdzą się betonowe kafelki oraz okładziny ścienne w kolorze i ze wzorem inspirowanymi metalem. Dobrym wyborem na lata może być także wybranie płytek z charakterystycznym printem terazzo, który nazywany jest także lastryko. Cechuje je jasna, jednolita baza, na której umieszczono wzór podobny do niewielkich kolorowych kamyczków. Ciekawymi pomysłami są także zaaranżowanie tzw. płytek zellige, które wyglądają jak ręcznie robione, „rybia łuska”, które swoim kształtem przypominają syreni ogon oraz w nieregularne wzory. Są to jednak ekscentryczne rozwiązania, na które powinny zdecydować się bardziej odważne osoby.

Elementy wyposażenia, które muszą znaleźć się w modnej łazience

Armatura, czyli wanna bądź prysznic, toaleta oraz umywalka to elementy niezbędne w każdej łazience. Producenci stawiają na ich coraz większą użyteczność, dlatego na rynku znaleźć można niezwykle higieniczne bezrantowe toalety oraz ekonomiczne i ekologiczne baterie, które ułatwiają oszczędzanie wody. Pozostając przy tej drugiej kwestii – niezwykle popularnym rozwiązaniem są modele z termostatem, które niwelują ryzyko poparzenia się przy zmianie ciśnienia wody. Niezwykle modne są baterie w kolorach: czarnym, białym, złotym oraz mosiężnym – do lamusa odchodzą klasyczne srebrne elementy. W kwestii prysznica warto postawić na bardzo designerskie, ale i praktyczne rozwiązanie pozbawione brodzika, z odpływem punktowym lub liniowym. Osoby, które mają miejsce na zaaranżowanie wanny, powinny zdecydować się na model wolnostojący.

Warto pamiętać, że oprócz praktycznego wyposażenia w modnej łazience bardzo ważne są też dodatki oraz dekoracje. Warto postawić na ładne i stylowe elementy wyposażenia np. pojemniki na mydło, stojaki na szczoteczki czy wysokiej jakości ręczniki. Ponadto dobrym pomysłem jest ozdobienie wnętrza: lustrami, kwiatami, zielonymi roślinami, kadzidełkami, świecami. Doda mu to nie tylko domowego przytulnego charakteru, ale i sprawi, że będzie niezwykle designerskie.