kamień naturalny

Kamień naturalny to trend 2020 roku. Z powodzeniem wpisał się w modne style nawiązujące do natury oraz ekologii. Stosowanie kamienia ma wiele zalet, które doceniło wielu właścicieli domów. Kamień to naprawdę trwały materiał, który nie ulega zniszczeniu. Jednak ma on też swoje wady przed którymi należy się strzec. Na wszelkie negatywne właściwości posadzek, blatów oraz płytek stosuje się impregnaty. Jednak jak wybierać je dobrze i z głową? O tym powie nasz artykuł. 

Dlatego warto stosować preparaty konserwujące? 

Przede wszystkim dla ochrony. Impregnaty to środki ochronne do kamienia. Zapobiegają powstawaniu wielu niepożądanych zjawiskom, które z biegiem czasu mogą pojawić się na powierzchni płytek. Najbardziej wrażliwe na eksploatacje są kamienne blaty. To one najczęściej ulegają uporczywym zabrudzeniom. Plamy z kawy, tłuszczu oraz żywności niszczą nasze blaty. Osady z tłuszczu oraz po kawie należą do zabrudzeń trudno-usuwalnych. Takie plamy często wymagają silniejszych środków chemicznych niż płyn do mycia naczyń. Stosowanie tego typu substancji może przyczyniać się do zniszczeń blatów. Od czynników wizualnych tj. utrata blasku po odbarwienia. Dlatego lepiej działać zapobiegawczo i kupić impregnat do kamienia.  

Wilgoć to prawdziwy problem kamiennej elewacji. Zbyt duża wilgotność w dość szybkim czasie może zniszczyć kamienną elewacje. Nie jest obojętna dla blatów z kamienia oraz posadzek. Dlatego https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html podaje wiele rozwiązań jak zapobiegać przebarwieniom w wyniku kontaktu kamienia z wilgocią. Należy tez pamiętać, że wilgoć na elewacji stwarza dobre warunki dla rozwoju pleśni oraz grzybów. Czym wyższa wilgotność tym proces namnażania się glonów trwa szybciej. Powierzchnie zaimpregnowane zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów, co chroni kamień przed trudnozmywalnym nalotem. 

Nie należy zapominać o zmianach klimatu. Strefa umiarkowana to mieszanka zmian temperatur. Mróz w połączeniu z deszczem to wróg dla Twojego marmuru. Kamień nie lubi mrozu oraz szybkich zmian temperatur dodatnich i ujemnych. Pokrycie kostki brukowej na zewnątrz oraz płytek na tarasie zapobiega zniszczeniom spowodowanych przez rozszerzanie kamienia w wyniku zamarzania wody. 

Jak wybierać preparaty?

Sięgając po środki do ochrony kamienia warto zwrócić szczególną uwagę na gatunek. Jeśli mamy w domu płytki czy blaty wapienie, piaskowce miękkie oraz niektóre marmury możemy stosować impregnaty ochronne o dużym stopniu nasiąkliwości. W przypadku elementów zawierających granit, porfir, bazalt czy gnejs środki powinny być nieco łagodniejsze. Pośród gamy preparatów https://www.e-akemi.com możemy sięgać o środki uniwersalnego przeznaczenia. Są one łatwe w użytkowaniu i można je polecić wielbicielom kamienia naturalnego, którzy w swoim domach mogą natrafić na różne typy kamienia. Nie należy zapominać o impregnacji kostki brukowej. Właściciele domów często o tym zapominają. Dlatego raz na kilka lat warto zakupić impregnat do kostki brukowej i zabezpieczyć nasz podjazd.