Drzwi wejściowe przeszklone

Drzwi wejściowe do domu to coś więcej niż tylko niezbędny element budowlany – powinny bowiem łączyć to, co efektowne z tym, ce efektywne. Z jednej strony dla mieszkańców kluczowe będzie estetyczne wykończenie, które doskonale dopełnia projekt budynku (wszak domownicy oglądają je na co dzień). Z drugiej zaś, drzwi zewnętrzne muszą spełniać swoją podstawową funkcję, czyli chronić domowe ognisko przed nieproszonymi gośćmi. Czy da się połączyć te dwa z pozoru różne światy? Dzięki nowoczesnym technologiom drzwi wejściowe do domu nie muszą już przypominać wrót do bankowego skarbca. Wręcz przeciwnie, urzekają efektownym wyglądem przy zachowaniu pożądanej solidności.

Pozory mylą, czyli bezpieczne drzwi zewnętrzne i… szkło!

Stereotypowo kruche szkło do niedawna nie było brane pod uwagę jako alternatywa dla masywności drewna czy stali gdy chodziło o drzwi zewnętrzne. Choć zaprasza do pomieszczeń drogocenne światło, optycznie powiększa wnętrze i daje ciekawe możliwości aranżacyjne, rzadko kojarzyło się z materiałem, który mógłby dopełnić bezpieczne drzwi wejściowe do domu. A jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodało skrzydłu charakteru i wyniosło jego design na zupełnie nowy poziom. – Mamy w ofercie wiele modeli drzwi z bezpiecznym pakietem szybowym. Zaawansowana technologia produkcji sprawia, że wykorzystywane w nich szkło jest odporne na uszkodzenia i niezwykle wytrzymałe – przekonuje Jarosław Prywałko, ekspert OknoPlus. – Drzwi aluminiowe lub PVC wzbogacone o oryginalne szklenie są równie trudne do sforsowania co te wykonane z tradycyjnych materiałów – a to dzięki chroniącej przed rozbiciem specjalnie utwardzonej powierzchni – dodaje.

Na tym nie koniec zabezpieczeń. Drzwi wejściowe do domu od OknoPlus mają w standardzie podwójną blokadę antywyważeniową, ponadto są wyposażone w zasuwnicę z wielopunktowym ryglowaniem na dole i górze skrzydła, która jest dodatkową ochroną przed włamaniem. Poczucie bezpieczeństwa można jeszcze spotęgować instalując samozamykacz, atestowaną wkładkę patentową lub elektrorygiel. Jest też możliwość połączenia silnika z kontrolą dostępu – tu mamy obszerny wybór technologii XXI wieku, wypierających tradycyjny klucz. Warto zatem pomyśleć o czytniku linii papilarnych, kluczu RFID, klawiaturze numerycznej lub systemie Bluetooth.

Drzwi wejściowe do domu

Prywatność kosztem wyglądu to przeszłość

Rozwój technologii dał nam komfort rezygnacji z konieczności dokonywania niełatwego wyboru pomiędzy widokiem na zewnątrz i estetyką. Drzwi zewnętrzne można wyposażyć w aktywne szkło PRIVA-LITE, zmieniające swoją przezierność pod wpływem prądu elektrycznego. W laminowanym szkle umieszczona jest folia zawierająca ciekłe kryształy, które poddane działaniu pola elektrycznego ulegają uporządkowaniu, przez co szyba staje się przezierna. Jedno naciśnięcie przycisku odcinającego dopływ prądu – i mamy dające poczucie pełnej prywatności, odcinające od świata zewnętrznego szkło całkowicie matowe. Co bardzo istotne, PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła niezależnie od wybranego poziomu transparentności. Jeśli nie chcemy jednak inwestować w tak kosztowne rozwiązania, warto postawić na szkło piaskowane lub powierzchnię Satinovo, które ochronią domowników przed spojrzeniami sąsiadów.

Drzwi zewnętrzne z szybą

Drzwi zewnętrzne na miarę XXI wieku – nie ma nowoczesności bez oszczędności

Przeszklone drzwi wejściowe do domu imponują nie tylko wzornictwem, ale również parametrami termoizolacyjnymi. – Drzwi aluminiowe Reveal szczycą się przenikalnością cieplną już od 0,8 W/m²K, współczynnikiem przenikania ciepła szyby na poziomie 0,6 W/m²K, pakietami szybowymi o grubości 48 mm, a do tego niezwykle ciepłą ramką oraz imponującą wodo- i wiatroszczelnością – informuje Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. To rozwiązanie znakomicie wpisuje się w projekty domów energooszczędnych i pasywnych, do których przeszklone drzwi aluminiowe pasują wręcz idealnie. Dzięki skuteczności zatrzymywania ciepła w pomieszczeniu zmniejszają konieczność dodatkowego ogrzewania domu, a co za tym idzie – ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery i wysokość rachunków za energię.

Drzwi aluminiowe

Piękne i różnorodne – takie są nowoczesne drzwi zewnętrzne

Wzbogacone akcentami szklanymi drzwi wejściowe do domu dodają budynkowi lekkości i oryginalności. Producenci oferują tak szeroką gamę modeli, kolorów, wzorów, aplikacji i dodatków, że z łatwością możemy wkomponować przeszklone drzwi aluminiowe w nawet najbardziej niezwykły i oryginalny projekt. Wśród samych tafli mamy do wyboru refleksyjne, barwione w masie, szyby o satynowym wykończeniu bądź poddane procesowi piaskowania z pozostawieniem elementów przezroczystych. Te ostatnie wyróżniają się dekoracyjnymi wzorami – od bardzo delikatnych po wyraziste. Możemy też wybierać spośród form pasujących do budynków klasycznych, albo popuścić wodze fantazji i pójść w kierunku nowoczesnych, geometrycznych w kształtach prostych aplikacji. Krótko mówiąc – drzwi zewnętrzne z elementami szklanymi stwarzają każdemu niepowtarzalną szansę bycia niepowtarzalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.