ogrzewanie gazem płynnym

Sposób ogrzewania domu ma ogromne znaczenie w kontekście komfortu domowników i sprawnego funkcjonowania całego gospodarstwa. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie gazem płynnym, doceniając liczne walory tego rozwiązania.

Wygoda

Jedną z kluczowych zalet, jakimi wyróżnia się ogrzewanie na gaz płynny, jest wygoda. Omawiana metoda ogrzewania praktycznie nie wymaga obsługi. Użytkownik nie musi się martwić o uzupełnianie paliwa w urządzeniu grzewczym. Trzeba tylko ustawić odpowiednie parametry pieca, dzięki któremu można nie tylko ogrzać dom, ale również podgrzać wodę i zasilić kuchenkę.

Czystość

Ogrzewanie domu gazem płynnym jest czyste. Ponieważ podczas spalania nie powstają efekty uboczne w postaci sadzy czy pyłu, piec gazowy nie wymaga czyszczenia. Oczywiście należy dbać o jego stan techniczny, a całą instalację poddawać regularnym przeglądom.

Wydajność

Gaz płynny jest bardzo wydajnym paliwem. W porównaniu np. z węglem czy drewnem pozwala uzyskać dwukrotnie więcej ciepła z 1 kg paliwa. Oznacza to, że zawartość zbiornika wystarcza na długo. Napełnia się go średnio 2 razy w roku, przy czym nie jest potrzebne dodatkowe miejsce na przechowywanie paliwa. Zawarcie umowy z dostawcą, np. z firmą Amerigas, załatwia sprawę dostaw paliwa.

Ekologia

Ogrzewanie gazowe doskonale wpisuje się w proekologiczne trendy, ponieważ gaż spala się prawie w 100 procentach. W procesie tym nie powstają substancje szkodliwe dla środowiska. W związku z tym ogrzewanie gazem płynnym polecane jest osobom, dla których bliskie są kwestie związane z ekologią.

Dostępność

Ogrzewanie gazem płynnym odznacza się bardzo dużą dostępnością – nie bez powodu często traktowane jest jako znakomita alternatywa dla ogrzewania gazem ziemnym. Instalację można zamontować de facto wszędzie – bez względu na to, czy na danym obszarze istnieje odpowiednia infrastruktura, która wymagana jest przy ogrzewaniu gazem ziemnym. Czy trzeba dużo zapłacić za takie ogrzewanie gazowe? Cena instalacji uzależniona jest od wielu czynników, m.in. rodzaju i pojemności zbiornika na gaz czy konstrukcji umowy z dostawcą.